Pierwsza sesja Rady Miejskiej VII kadencji Drukuj
02.12.2014.

1 grudnia 2014 roku na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu ukonstytuowały się nowe władze samorządowe Gminy Ciechanowiec.

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VII kadencji, którą otworzyła radna seniorka Maria Jadwiga Radziszewska rozpoczęła się od wręczenia przez przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Ciechanowcu Barbarę Niewiarowską, zaświadczeń o wyborze na radnego. Po złożeniu ślubowania przez radnych, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła zaświadczenie o wyborze na burmistrza Ciechanowca Mirosławowi Reczko, który wobec Rady złożył ślubowanie.

Po ślubowaniach radni dokonali w tajnym głosowaniu wyboru przewodniczącego. Na 15 głosujących, większością głosów (8/7) na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciechanowcu wybrany został Eugeniusz Święcki, który przejął prowadzenie obrad.

Kolejne decyzje podjęte przez radnych to wybór Zygmunta Józefa Koska na wiceprzewodniczącego oraz ustalenie ilości i nazw Komisji Stałych Rady. Po dokonaniu wyboru przewodniczących i członków wszystkich Komisji, radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Ciechanowca, które pozostało na poziomie wynagrodzenia ustalonego uchwałą Rady Miejskiej w 2010 roku.

Radni VII kadencji (2014-2018)

1. Jan Krzysztof Binaś
2. Tadeusz Czołomiej (po raz trzeci)
3. Stanisław Szczepan Kietliński (po raz drugi)
4. Mieczysław Kiliszek (po raz trzeci)
5. Dorota Koc (po raz czwarty)
6. Krzysztof Koc (po raz drugi)
7. Michał Koc
8. Zygmunt Józef Kosk
9. Tadeusz Łopaciuk
10. Wojciech Piotr Puchaczewski
11. Maria Jadwiga Radziszewska
12. Jerzy Reczko
13. Jakub Kamil Szymański
14. Eugeniusz Święcki (po raz trzeci) - przewodniczący
15. Tadeusz Tenderenda (po raz drugi)

Komisja Rewizyjna

1. Michał Koc - przewodniczący
2. Tadeusz Czołomiej
3. Krzysztof Koc
4. Tadeusz Łopaciuk
5. Maria Jadwiga Radziszewska

Komisja Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego

1. Wojciech Piotr Puchaczewski - przewodniczący
2. Stanisław Szczepan Kietliński
3. Mieczysław Kiliszek
4. Jerzy Reczko
5. Jakub Kamil Szymański

Komisja Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu

1. Jan Krzysztof Binaś - przewodniczący
2. Dorota Koc
3. Zygmunt Józef Kosk
4. Eugeniusz Święcki
5. Tadeusz Tenderenda
 

                 Więcej zdjęć...        
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl