Jerzy Leszczyński został członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Drukuj
09.12.2014.

Mieszkaniec Ciechanowca Jerzy Leszczyński został członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego uzyskując poparcie 18 radnych.

Jerzy Leszczyński został członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego

Jerzy Leszczyński, z wykształcenia inżynier rolnictwa, mieszka w Ciechanowcu, ma 53 lata, jest żonaty i ma dorosłego syna. Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dzięki dobrej znajomości języka angielskiego doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Danii, USA oraz Finlandii. Przez wiele lat był doradcą ODR w Szepietowie i Zastępcą Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego uzyskał mandat radnego (8152 głosów) i będzie w nim reprezentował mieszkańców Ziemi Wysokomazowieckiej, Siemiatyckiej, Białostockiej, Bielskiej i Hajnowskiej.

W programie wyborczym Jerzy Leszczyński deklarował, że kandyduje, by zabiegać o:
- równomierny rozwój gospodarczy całego regionu, by standard życia wszystkich mieszkańców był porównywalny i godny
- maksymalne i racjonalne wykorzystanie funduszy unijnych w celu dalszego rozwoju naszego regionu
- pomoc w rozwiązywaniu problemów w rolnictwie, w tym związanych w pomorem afrykańskim świń i dziką zwierzyną
- inwestycje w infrastrukturę regionu, modernizację i remonty dróg, linii kolejowych oraz rozwój odnawialnych źródeł energii
- rozwój przedsiębiorczości tworzenie warunków dla powstawania nowych miejsc pracy, w miastach i na terenach wiejskich
- rozwijanie współpracy z sąsiadami z zagranicy w celu tworzenia nowych powiązań gospodarczych i kulturowych
- kultywowanie wielokulturowej tradycji naszego regionu, wartości chrześcijańskich i narodowych
- dobrą współpracę między wszystkimi szczeblami samorządów, instytucji rządowych i organizacji społecznych.

8 grudnia, po wznowieniu po tygodniowej przerwie obrad I sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego, ukonstytuowały się wojewódzkie władze samorządowe. Przewodniczącym Sejmiku został wybrany Marian Czesław Szamatowicz (PO), Marszałkiem Województwa Podlaskiego został Mieczysław Kazimierz Baszko (PSL), Wicemarszałkami Maciej Zenon Żywno (PO) i Anna Naszkiewicz (PO) a członkami Zarządu Jerzy Leszczyński (PSL) i Bogdan Dyjuk (PSL).

Pozostali radni Sejmiku Województwa Podlaskiego: Mieczysław Bagiński (PSL), Cezary Cieślukowski (PSL), Marek Citko (PiS), Leszek Dec (PiS), Bogusław Dębski (PiS), Jan Dobrzyński (PiS), Jarosław Zygmunt Dworzański (PO), Kazimierz Gwiazdowski (PiS), Mikołaj Janowski (PSL), Dorota Kędra-Ptaszyńska (PIS), Walenty Korycki (PSL), Stefan Krajewski (PSL), Krzysztof Krasiński (PiS), Waldemar Kwaterski (PO), Henryk Łukaszewicz (PiS), Agnieszka Barbara Muzyk (PiS), Marek Olbryś (PiS), Włodzimierz Pietroczuk (SLD), Karol Pilecki (PO), Jacek Piorunek (PO), Daria Krystyna Sapińska (PO), Łukasz Siekierko (PiS), Włodzimierz Szypcio (PSL), Justyna Emilia Żalek (PiS).

Jerzy Leszczyński został członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego

fot. Wrota Podlasia

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl