Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa Drukuj
05.12.2014.

Wspaniały jubileusz obchodziła przed kilkoma dniami pani Marianna Radziszewska z Radziszewa-Sieńczuch, która dołączyła do grona ponad 3300 stulatków żyjących w Polsce.

Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa

Pani Marianna urodziła się 2 grudnia 1914 roku w Jaszczołtach w gminie Grodzisk jako córka Władysława Jaszczołta i Franciszki zd. Kryńskiej. W 1936 roku wzięła ślub ze Stanisławem Radziszewskim i wraz z nim zamieszkała w Radziszewie-Sieńczuch. Jest matką dwóch córek, babcią trzynaściorga wnuków i prababcią ośmiorga prawnuków. Jubilatka cieszy się doskonałym zdrowiem i pamięcią, nadal jest samodzielna i mieszka sama, choć korzysta też z pomocy mieszkającej w pobliżu rodziny.

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła jej rodzina oraz przedstawiciele samorządu i delegacja KRUS. Wręczając pamiątkowy dyplom, kwiaty i kosz pełen słodyczy, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko życzył Jubilatce dalszych długich lat w dobrym zdrowiu i w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Burmistrz przekazał też listy gratulacyjne z życzeniami od Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz i Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno. Prezes KRUS Artur Brzóska wraz z gratulacjami przekazał informację o zwiększeniu świadczenia emerytalnego o przyznawany niezależnie od wypłacanej już emerytury oraz innych świadczeń socjalnych dodatek dla stulatków.

Wśród składających życzenia 200 lat życia byli również radna Rady Miejskiej Dorota Koc, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ciechanowcu Barbara Niewiarowska, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju KRUS Izabela Trochimowicz i kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wysokiem Mazowieckiem Izabela Lutostańska.

Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa
 
Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa
 
Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa
 
Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa
 
Jubileusz 100 lecia urodzin Marianny Radziszewskiej z Radziszewa

fot. O. R. Tomaszewska MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl