Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca Drukuj
08.01.2015.


W święto Objawienia Pańskiego, nazywane powszechnie świętem Trzech Króli, wielobarwny orszak przeszedł przez miasto do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w mszy świętej.

Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Już po raz trzeci Ciechanowiec znalazł się wśród licznych miast w Polsce i na świecie, które zorganizowały przemarsz Orszaku Trzech Króli. W ciechanowieckim marszu wzięły udział dzieci, uczniowie i nauczyciele z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych kontynentów, liczni mieszkańcy, przedstawiciele Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego w Ciechanowcu oraz pan Edward Tymiński z rydwanem.

Po mszy, na placu Ks. K. Kluka, każda ze szkół zaprezentowała własny program artystyczny, wystąpili kolędnicy z Pobikier i śpiewano wspólnie kolędy. Rozstrzygnięty został też konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrody ufundowali Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

Nagrody zdobyli: wśród przedszkolaków Karolina Godlewska i  Antoni Paweluk, wśród dzieci ze szkół podstawowych Paweł Prokopiak z Radziszewa, Błażej Radziszewski z Łempic, Patrycja Bogucka, Dawid Chicheł, Paulina Dmochowska, Michalina Lipska, Aleksandra Pełszyk i Julia Sudorowska z Ciechanowca, Łukasz Koc z Koców-Schabów, wśród gimnazjalistów Katarzyna Kietlińska i Emilia Wojtkowska, a wśród dorosłych kolędników Stanisława Major.

Gorąca herbata i bigos, przygotowane przez Restaurację „Szczęsny”, z dodatkiem dziczyzny dostarczonej przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz pączki upieczone przez Piekarnię Ciechanowiecką były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


         Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl