Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca Drukuj
08.01.2015.


W święto Objawienia Pańskiego, nazywane powszechnie świętem Trzech Króli, wielobarwny orszak przeszedł przez miasto do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w mszy świętej.

Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Już po raz trzeci Ciechanowiec znalazł się wśród licznych miast w Polsce i na świecie, które zorganizowały przemarsz Orszaku Trzech Króli. W ciechanowieckim marszu wzięły udział dzieci, uczniowie i nauczyciele z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych kontynentów, liczni mieszkańcy, przedstawiciele Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego w Ciechanowcu oraz pan Edward Tymiński z rydwanem.

Po mszy, na placu Ks. K. Kluka, każda ze szkół zaprezentowała własny program artystyczny, wystąpili kolędnicy z Pobikier i śpiewano wspólnie kolędy. Rozstrzygnięty został też konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrody ufundowali Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

Nagrody zdobyli: wśród przedszkolaków Karolina Godlewska i  Antoni Paweluk, wśród dzieci ze szkół podstawowych Paweł Prokopiak z Radziszewa, Błażej Radziszewski z Łempic, Patrycja Bogucka, Dawid Chicheł, Paulina Dmochowska, Michalina Lipska, Aleksandra Pełszyk i Julia Sudorowska z Ciechanowca, Łukasz Koc z Koców-Schabów, wśród gimnazjalistów Katarzyna Kietlińska i Emilia Wojtkowska, a wśród dorosłych kolędników Stanisława Major.

Gorąca herbata i bigos, przygotowane przez Restaurację „Szczęsny”, z dodatkiem dziczyzny dostarczonej przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz pączki upieczone przez Piekarnię Ciechanowiecką były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


         Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl