Podziel się kroplą życia Drukuj
22.01.2015.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji. Dziennie potrzeba krwi od około 10 tysięcy dawców. Dlatego tak ważna jest każda „kropla” krwi.

Wampiriada w ZSOiZ w Ciechanowcu

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Do akcji honorowego krwiodawstwa stanęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Do donacji zakwalifikowano 31 osób chętnych do oddania tego bezcennego leku.

W tym roku szkolnym jest to druga tego typu akcja. Tym razem odbywała się w mobilnym punkcie poboru krwi, w nowoczesnym ambulansie, gdzie pobieranie krwi i jej oddawanie jest wygodne, sprawne i bezpieczne. Krew pobierała ekipa z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska Podlaskiego. Koordynatorem akcji był nauczyciel chemii i fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu Wojciech Cieszkowski.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który ukończył 18 lat, a nie przekroczył 65 lat. Ważna jest też waga, musi być ona wyższa niż 50 kg. By oddać krew, należy mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem. Przede wszystkim ważny jest tutaj nr PESEL.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl