Trzy projekty Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku" Drukuj
23.01.2015.

W 2014 roku Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu zrealizowało trzy projekty dofinansowane przez Burmistrza Ciechanowca w ramach realizacji zadań publicznych gminy Ciechanowiec.

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”


Z zakresu społeczeństwa obywatelskiego zrealizowano projekt Warsztaty „Wiedza dla każdego”, w ramach którego przeprowadzono 8 wykładów połączonych z prezentacją i ćwiczeniami z następujących dziedzin życia społecznego: prawa administracyjnego i cywilnego, psychologii i logopedii, medycyny i opieki paliatywnej oraz żywności i żywienia.

Zajęcia prowadziły osoby posiadające wiedzę, wykształcenie i doświadczenie w swojej dziedzinie. Uczestnicy warsztatów bardzo aktywnie brali udział w spotkaniach, a także mieli możliwość indywidualnych rozmów z wykładowcami celem pozyskania dodatkowych informacji. Uznali, iż jest to dobra metoda wzbogacenia wiedzy, co dało możliwość wykorzystania jej w życiu codziennym.

Z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i turystyki zrealizowano dwa projekty.

W ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” prowadzono zajęcia sportowo-rekreacyjne „aerobik przy muzyce” i spacery z kijkami (nordic walking). Z otrzymanej dotacji zakupiono kijki oraz maty, piłki gimnastyczne, gumy i twistery. Ponadto odbyły się spotkania w formie wykładów z lekarzem rodzinnym i dietetykiem. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny.

Projekt „Kształtowanie zdrowego stylu życia w każdym wieku” to wyjazdy na basen, w czasie których koordynator projektu poprowadził zajęcia w wodzie, a szkolenie o bezpieczeństwie nad wodą ratownik pływalni. Kolejne zajęcia w ramach projektu to ćwiczenia ruchowe połączone z tańcem „zumba”. Na potrzeby projektu zakupiono niezbędny sprzęt tj. rzutnik, tablicę oraz ekran do prezentacji.

Zarówno wykłady jak i zajęcia sportowo-rekreacyjne były prowadzone w salach Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

                                       Zarząd Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”


Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Trzy projekty Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl