Języki obce naszym paszportem na świat Drukuj
30.01.2015.

 

Ostatni dzień semestru był w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu dniem różniącym się od pozostałych. Ten szczególny dzień podsumowywał pracę grupy młodzieży i nauczycieli z Koła Języków Obcych nad projektem „Języki obce naszym paszportem na świat” finansowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Tutor.

Projekt realizowany od października 2014 r. miał na celu zainteresowanie młodego pokolenia językami obcymi, uświadomienie młodzieży ogromnej wagi znajomości języków obcych na współczesnym rynku pracy oraz wyrównanie szans dzieci i młodzieży z małych miejscowości na lepszą przyszłość, przez znajomość języków obcych. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach Koła Języków Obcych. Dzięki zakupionemu sprzętowi multimedialnemu możliwe było prowadzenie atrakcyjnych zajęć poprzez projekcje obcojęzycznych filmów fabularnych i edukacyjnych oraz piosenek, dzięki którym nauczyli się współczesnego języka, wyrażeń stosowanych w codziennych rozmowach. Uczestnicy projektu nawiązali kontakt z młodzieżą z całego świata na portalach społecznościowych. W ramach zajęć koła odbyły się zajęcia muzealne w języku angielskim w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Kolejnym przedsięwzięciem było ogłoszenie konkursu fotograficznego „Europa w obiektywie”, najlepsze prace można obejrzeć na wystawie w auli gimnazjum. Wielu chętnych uczniów sprawdziło swoją wiedzę z języka angielskiego i francuskiego w szkolnym konkursie językowym.

23 stycznia cała szkoła oraz uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Ciechanowiec, zaproszeni na tę uroczystość, świętowali Dzień Języków Obcych. Młodzież zebrana w auli gimnazjum w czasie świetnej zabawy, miała okazję przekonać się, jak pożyteczna jest znajomość języków obcych, oraz że ich zgłębianie może być przyjemnym sposobem spędzania czasu wolnego. Publiczność podziwiała występy wokalne i skecze w języku francuskim, angielskim oraz niemieckim. Przedstawiono również prezentację dotyczącą sposobów uczenia się języków w multimediach oraz film nagrany przez uczniów gimnazjum na terenie naszej szkoły, sprawdzający poziom znajomości języków wśród uczniów. Szczególną atrakcją okazała się ciekawa prezentacja znajomości języka migowego w wykonaniu grupy dziewcząt z klasy pierwszej. Na koniec publiczność miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zabawnych konkurencjach.

Do końca dnia gimnazjaliści wzięli udział w niecodziennych lekcjach, na których oglądali przygotowane przez koleżanki prezentacje multimedialne dotyczące kultury krajów anglojęzycznych i krajów frankofonii oraz filmy w języku angielskim. Ponadto uczyli się języka francuskiego, niemieckiego oraz angielskiego grając w gry językowe online. Przechadzając się korytarzami każdy mógł poszerzyć swoją znajomość języków obcych o przysłowia, które w wersji angielskiej, francuskiej oraz niemieckiej ozdabiały każdy zakątek szkoły, jak również dowiedzieć się wiele o kulturze krajów anglojęzycznych oraz krajów frankofonii, podziwiając piękne, kolorowe plakaty wykonane własnoręcznie przez uczniów.


                                      
                                     Koło Języków Obcych
 

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

fot. Koło Języków Obcych

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl