Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu Drukuj
23.02.2015.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu rozpoczął II rok edukacji. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu z udziałem członków i sympatyków stowarzyszenia.

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu


Prezes Stowarzyszenia UTW Zofia Januszkiewicz-Diakowska otwierając spotkanie poinformowała o zadaniach realizowanych w minionym roku oraz o zaangażowaniu członków w I roku edukacji.

W 2014 roku Stowarzyszenie zrealizowało pięć projektów, cztery dofinansowane były przez Burmistrza Ciechanowca i jeden z Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Tutor.

Pierwszy z nich z zakresu spraw obywatelskich to projekt „Warsztaty Wiedza dla każdego”. Miał on na celu wzbogacenie wiedzy seniorów w ramach przeprowadzonych wykładów z zakresu kodeksu cywilnego i administracyjnego, psychologii, logopedii, dietetyki i zdrowia.

W ramach dwóch kolejnych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i turystyki „W zdrowym ciele zdrowy duch” i „Kształtowanie zdrowego stylu życia w każdym wieku”, odbyły się zajęcia turystyczno-ruchowe i zajęcia sportowo-rekreacyjne, szkolenie o bezpieczeństwie nad wodą, spotkania w formie wykładów z lekarzem rodzinnym i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ramach realizacji zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Zameczek” zrealizowano projekt „Sztuka wzbogaca młodych i seniorów”, gdzie efektem pracy były powstałe stroiki i palmy wielkanocne oraz spektakl „Baśń o władcy torfowisk”. Za wykonaną palmę wielkanocną w ramach konkursu organizowanego przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu członkowie Stowarzyszenia otrzymali wyróżnienie, którym była lekcja edukacyjna o pracy pszczół i roślinach miododajnych.

Zrealizowany projekt „Powróćmy do minionych lat”, w ramach programu Działaj Lokalnie VIII, miał na celu integrację seniorów i udział w warsztatach w zakresie przygotowywania przetworów zimowych, nalewek i pieczenia chleba. Drugim etapem projektu był wyjazd do Warszawy oraz zwiedzanie Wilanowa, siedziby Sejmu RP i Starego Miasta oraz spektakl „Skrzypek na dachu” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

W ramach działalności członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się z prof. Ireną Maryniakową - Honorowym Obywatelem Ciechanowca, która zaszczyciła swoją obecnością UTW i wzbogaciła wiedzę w ramach wykładu o „Starowiercach w Polsce”. Członkowie Stowarzyszenia wzięli też udział w Biegu Papieskim organizowanym w Ciechanowcu oraz w Marszu Nordic Walking, który odbył się z inicjatywy UTW w Wysokiem Mazowieckiem i zgromadził członków innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa podlaskiego. Ponadto delegacja UTW wzięła udział w uroczystości 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem i inauguracji VI roku edukacji. Grupa 15 członków UTW uczestniczyła w kursie języka angielskiego prowadzonym przez Mirosława Reczko na zasadzie wolontariatu.

W rozpoczętym II roku edukacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu udział bierze 31 członków. Wykłady odbywają się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

                                      

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl