Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu Drukuj
23.02.2015.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu rozpoczął II rok edukacji. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu z udziałem członków i sympatyków stowarzyszenia.

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu


Prezes Stowarzyszenia UTW Zofia Januszkiewicz-Diakowska otwierając spotkanie poinformowała o zadaniach realizowanych w minionym roku oraz o zaangażowaniu członków w I roku edukacji.

W 2014 roku Stowarzyszenie zrealizowało pięć projektów, cztery dofinansowane były przez Burmistrza Ciechanowca i jeden z Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Tutor.

Pierwszy z nich z zakresu spraw obywatelskich to projekt „Warsztaty Wiedza dla każdego”. Miał on na celu wzbogacenie wiedzy seniorów w ramach przeprowadzonych wykładów z zakresu kodeksu cywilnego i administracyjnego, psychologii, logopedii, dietetyki i zdrowia.

W ramach dwóch kolejnych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i turystyki „W zdrowym ciele zdrowy duch” i „Kształtowanie zdrowego stylu życia w każdym wieku”, odbyły się zajęcia turystyczno-ruchowe i zajęcia sportowo-rekreacyjne, szkolenie o bezpieczeństwie nad wodą, spotkania w formie wykładów z lekarzem rodzinnym i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ramach realizacji zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Zameczek” zrealizowano projekt „Sztuka wzbogaca młodych i seniorów”, gdzie efektem pracy były powstałe stroiki i palmy wielkanocne oraz spektakl „Baśń o władcy torfowisk”. Za wykonaną palmę wielkanocną w ramach konkursu organizowanego przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu członkowie Stowarzyszenia otrzymali wyróżnienie, którym była lekcja edukacyjna o pracy pszczół i roślinach miododajnych.

Zrealizowany projekt „Powróćmy do minionych lat”, w ramach programu Działaj Lokalnie VIII, miał na celu integrację seniorów i udział w warsztatach w zakresie przygotowywania przetworów zimowych, nalewek i pieczenia chleba. Drugim etapem projektu był wyjazd do Warszawy oraz zwiedzanie Wilanowa, siedziby Sejmu RP i Starego Miasta oraz spektakl „Skrzypek na dachu” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

W ramach działalności członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się z prof. Ireną Maryniakową - Honorowym Obywatelem Ciechanowca, która zaszczyciła swoją obecnością UTW i wzbogaciła wiedzę w ramach wykładu o „Starowiercach w Polsce”. Członkowie Stowarzyszenia wzięli też udział w Biegu Papieskim organizowanym w Ciechanowcu oraz w Marszu Nordic Walking, który odbył się z inicjatywy UTW w Wysokiem Mazowieckiem i zgromadził członków innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa podlaskiego. Ponadto delegacja UTW wzięła udział w uroczystości 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem i inauguracji VI roku edukacji. Grupa 15 członków UTW uczestniczyła w kursie języka angielskiego prowadzonym przez Mirosława Reczko na zasadzie wolontariatu.

W rozpoczętym II roku edukacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu udział bierze 31 członków. Wykłady odbywają się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

                                      

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl