Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka Drukuj
30.03.2015.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został IX Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Organizowany od 2007 roku turniej jest jednym z największych w Polsce, w tym roku do rywalizacji stanęło 107 zawodników i zawodniczek.

Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka

Wśród startujących 68 panów było 11 zawodników z rankingiem FIDE, a wśród 39 pań 3 były klasyfikowane w rankingu FIDE. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), a sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Chojnowska (KSz Maraton Łomża), która zdobyła 6,5 pkt, druga była Malwina Szewczyk (MUKS ŁASz Leonardo Łomża) - 6 pkt, a trzecia Paulina Golwiej (Sarnaki) - 5,5 pkt. Najlepsza wśród ciechanowiecczanek Sylwia Bekier zdobyła 5 pkt i zakończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został zdobywca 6,5 pkt Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża), drugi był Sławomir Ołowski (Ołowskie) - 6 pkt, a trzeci, z tą sama liczbą punktów, Tomasz Ołowski (Ołowskie). Najlepszym z reprezentantów Ciechanowca okazał się Patryk Wrzosek, który zajął 13 miejsce. Partyk Wrzosek zdobył 5 pkt, tak jak 7 innych zawodników i zgodnie z regulaminem o kolejności w turnieju zdecydował inny sposób obliczeń, tzw. średni Buchholz.

Puchar Burmistrza Ciechanowca zdobył Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża).

Czesław Burdziuk (1945-2006) - nauczyciel WF, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami - uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje.