Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka Drukuj
30.03.2015.

 W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został IX Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Organizowany od 2007 roku turniej jest jednym z największych w Polsce, w tym roku do rywalizacji stanęło 107 zawodników i zawodniczek.
 
Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka

fot. Z. Poniatowski MPI


Wśród startujących 68 panów było 11 zawodników z rankingiem FIDE, a wśród 39 pań 3 były klasyfikowane w rankingu FIDE. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), a sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Chojnowska (KSz Maraton Łomża), która zdobyła 6,5 pkt, druga była Malwina Szewczyk (MUKS ŁASz Leonardo Łomża) - 6 pkt, a trzecia Paulina Golwiej (Sarnaki) - 5,5 pkt. Najlepsza wśród ciechanowiecczanek Sylwia Bekier zdobyła 5 pkt i zakończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został zdobywca 6,5 pkt Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża), drugi był Sławomir Ołowski (Ołowskie) - 6 pkt, a trzeci, z tą sama liczbą punktów, Tomasz Ołowski (Ołowskie). Najlepszym z reprezentantów Ciechanowca okazał się Patryk Wrzosek, który zajął 13 miejsce. Partyk Wrzosek zdobył 5 pkt, tak jak 7 innych zawodników i zgodnie z regulaminem o kolejności w turnieju zdecydował inny sposób obliczeń, tzw. średni Buchholz.

Puchar Burmistrza Ciechanowca zdobył Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża).

Więcej informacji o turnieju na stronie www.chessarbiter.com.

Czesław Burdziuk (1945-2006) - nauczyciel WF, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami - uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl