Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu Drukuj
30.03.2015.

Przez trzy dni gościła w Ciechanowcu grupa działaczy lubelskich organizacji pozarządowych uczestniczących w realizowanym przez Fundację Zachęta i ImpactProjekt Sp. z o. o. projekcie „Skuteczna współpraca - rozwój sieci organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego”.

Gmina Ciechanowiec została wybrana na miejsce pierwszej wizyty studyjnej, podczas której uczestnicy mieli zapoznać się z modelowymi rozwiązaniami w zakresie współpracy w organizacji sieciowej i sieci z administracją publiczną w zakresie rozwiązywania istniejących problemów.

Program wizyty był bardzo bogaty. Uczestnicy projektu obejrzeli prezentacje przygotowane przez pracowników Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu, mówiące o zakresie i sposobach współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi w latach 2008-2014. Rozmawiali z działaczami naszych organizacji pozarządowych - Stowarzyszenia "Tutor", Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku", Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pobikry i OSP Ciechanowiec, a także z osobami realizującymi projekty w ramach grupy nieformalnej Koło Młodych Miłośników Ciechanowca. Goście rozmawiali o sposobach współpracy także z proboszczami obu parafii katolickich w Ciechanowcu, parafii w Pobikrach i z proboszczem parafii prawosławnej w Ciechanowcu.

W czasie spotkań goście z Lubelszczyzny gościli w dawnej synagodze obecnie siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, byli w ciechanowieckich kościołach, remizie Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkole Podstawowej w Ciechanowcu, a także zapoznali się z najnowszym dużym projektem gminy realizowanym we współpracy z organizacjami pozarządowymi - Środowiskowym Domem Samopomocy w Ciechanowcu.


Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

Wizyta studyjna działaczy organizacji pozarządowych w Ciechanowcu

fot. UM/COKiS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl