142 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne Drukuj
05.05.2015.

Tegoroczne egzaminy maturalne będą odbywały się w terminie od 5 do 29 maja. Egzamin będzie przeprowadzony w dwóch formułach. Absolwenci technikum będą zdawali „starą maturę”, natomiast licealiści uczący się według nowej podstawy programowej muszą zmierzyć się z „nową maturą”, która ma lepiej sprawdzać ich sprawność językową.

 
Egzamin Maturalny 2015Na maturzystów czeka aż sześć obowiązkowych egzaminów, w tym dwa egzaminy w części ustnej ‎(z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego), a także cztery egzaminy w części pisemnej: na poziomie podstawowym z języka polskiego‎, z matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Osoby zdające w nowej formule muszą przystąpić także do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. W szkołach z językiem nauczania mniejszości narodowej absolwenci obowiązkowo przystępują ‎także do egzaminu pisemnego i ustnego z języka tej mniejszości.

W całej Polsce do egzaminu maturalnego przystąpi około 310 500 osób. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu będzie to łącznie 142 absolwentów, w tym: 98 z Liceum Ogólnokształcącego, 20 absolwentów Technikum oraz 24 osoby z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Wzorem lat ubiegłych ciechanowieccy maturzyści wśród przedmiotów na poziomie rozszerzonym najczęściej wybierali geografię, język angielski i matematykę. Najmniej osób zdecydowało się zdawać egzamin z języka polskiego, fizyki i historii.

Maturzysta otrzyma świadectwo jeśli: uzyska co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej, uzyska co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej oraz przystąpi do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 30 czerwca.

 
Egzamin Maturalny 2015

Egzamin Maturalny 2015

Egzamin Maturalny 2015

fot. A. Kieliszek MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl