Nowy most w Ciechanowcu Drukuj
07.05.2015.

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku rozpoczął długo oczekiwaną rozbudowę skrzyżowania ul. Czyżewskiej i ul. Pałacowej w Ciechanowcu.

 
Nowy most w Ciechanowcu


Przewidziany do przebudowy jest odcinek drogi wojewódzkiej Nr 690 wraz ze skrzyżowaniem od km 20+175,00 do 20+375,50. Zostanie wykonana przebudowa chodnika i wybudowany ciąg pieszo-rowerowy. W ramach przebudowy na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Nr 690 (ul. Czyżewska) z drogą powiatową (ul. Pałacowa) zostanie wykonany dodatkowo lewoskręt. Zaplanowana jest też przebudowa urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej, sieci oświetleniowej i energetycznej oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Istniejący dotychczas most przez rzekę Ralkę został już rozebrany, a w jego miejscu rozpoczęto budowę nowego mostu jednoprzęsłowego o długości 9,20 m i szerokości 15,51 m. Prace prowadzi firma Unibep S. A. z Bielska Podlaskiego.

W związku z trwającymi pracami, od 16 kwietnia 2015 r. do 30 września 2015 r., na odcinku planowanej inwestycji ruch drogowy został całkowicie zamknięty i przekierowany na drogi lokalne, więc w rejonie ulic: Łomżyńska, Plac Jana Pawła II, Kozarska, Pałacowa i Czyżewska obowiązuje nowa czasowa organizacja ruchu drogowego. Objazd jest wytyczony z wykluczeniem pojazdów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 20 ton. Pojazdy ciężarowe mają wyznaczone objazdy przez miejscowość Brańsk.


Nowy most w Ciechanowcu

fot. A. Kieliszek MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl