Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu Drukuj
14.05.2015.

Śmiało można stwierdzić, że Premier Liga to największa liga piłkarska dla dzieci na terenie województwa mazowieckiego, która zagościła na teren Ciechanowca.  
 
Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu


Do rozgrywek przystąpiło 60 zespołów w 3 kategoriach wiekowych: Żaczki (4-6lat), Orliki (7-8lat) i Dream Team (9-11lat). Rozgrywki toczyły się w 5 lokalizacjach, gdzie na boiskach grało łącznie ponad 500 zawodników.  Zmagania I Rundy Premier Ligi ruszyły jednocześnie w Ciechanowcu, Wołominie, Łochowie, Stanisławowie Pierwszym i Goworowie.

Liga zaplanowana jest na IV Rundy w miesiącach od Kwietnia do Października 2015 r. V rudna finałowa będzie składała się z najlepszych zespołów danych kategorii wiekowych i rozegranie zostanie na terenie neutralnym. Co rundę inna Akademia będzie gospodarzem turnieju tak aby każdy miał równe szansę - powiedział Jakub Szcześniak - Prezes AMP GOOL i pomysłodawca Premier Ligi.

Tego dnia do Miasta – Gospodarzy przyjechały zespoły oddalone o nawet 70 km by walczyć o Mistrzostwo Premier Ligi. Wraz z zawodnikami przyjechali kibice (w przeważającej części rodzice), którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy. Brawa, śpiewy, trąbki a nawet dedykowane koszulki – wszystko to tworzyło niesamowity klimat.

Trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta, choć w duchu fair play - jak podkreśla Jakub Szcześniak - Dla nas nie są najważniejsze wyniki choć nie ukrywam, że liga dąży do wyłonieni mistrzów - to jednak najważniejsze nie jest - gra, rywalizacja ma uczyć wygrywania i przegrywania - Ci młodzi zawodnicy mają teraz cieszyć się grą a wyniki mają przyjść w późniejszym wieku - my szukamy zawodników perspektywicznych a nie na chwilę.

II Runda Premier Ligi już 13 czerwca.

                                           

Akademia Młodego Piłkarza GOOL

  


Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu

Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu

Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu

Wystartowała Premier Liga AMP GOOL 2015/16 w Ciechanowcu

fot. AMP GOOL

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl