Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup Drukuj
20.05.2015.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 tys. gimnazjalistów z całego kraju. Rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. W tegorocznej edycji bierze udział 3948 zespołów - to rekord turnieju w obecnej formule, czyli odkąd Coca-Cola Cup jest skierowany wyłącznie do gimnazjalistów.
 
Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup

 
W tym roku gospodarzem I rundy Turnieju zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców było Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

Pierwsze na boisko wybiegły dziewczęta, które rywalizowały z zawodniczkami z Czyżewa oraz Klukowa. W pierwszym meczu  nasza drużyna zremisowała 2:2 z zespołem z Czyżewa. Bramki strzeliły Katarzyna Szymaniak oraz Daria Radziszewska. W drugim meczu decydującym o pierwszym miejscu dziewczyny minimalnie uległy drużynie z Klukowa ostatecznie zajmując drugie miejsce.
 
Skład naszej drużyny: Marta Kryńska, Katarzyna Szymaniak, Katarzyna Łasek, Joanna Kosk, Daria Radziszewska, Aleksandra Koc, Aleksandra Sikorska, Magda Ilczuk, Karolina Raźniak, Weronika Wąsak.
 
W kategorii chłopców zawodnicy z ciechanowieckiego gimnazjum również rywalizowali w grupie z dwoma drużynami. W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali 6:3 zespół z Czyżewa. Drugie spotkanie przebiegało bardzo dramatycznie, wynik spotkania zmieniał się co chwilę. Po ostatnim gwizdku jednak to nasi zawodnicy mieli powody do radości ostatecznie pokonując drużynę z Perlejewa 6:5 i uzyskując awans do drugiej rundy Turnieju. 
 
II runda Turnieju Coca Cola Cup odbyła się w Jabłoni Kościelnej, gdzie udział wzięły cztery drużyny: Gimnazjum Ciechanowiec, Zespół Szkół Klukowo, Zespół Szkół Wyszki oraz gospodarz imprezy Zespół Szkół Jabłoń Kościelna. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x12 min. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną z Klukowa. Po bardzo szybkim i zaciętym meczu zremisowali 2:2. Gdy w kolejnym meczu, w dramatycznych okolicznościach  Kuba Komiażyk obronił rzut karny w ostatniej minucie meczu nasza drużyna  pokonała zespół z Wyszek 2:1, stało się jasne, że aby awansować do finału wojewódzkiego wystarczyło wygrać z gospodarzem turnieju.  Mecz z Jabłonią to był popis gry Gimnazjum w Ciechanowcu. Pierwszą bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Arkadiusz Kowalczuk. Na dwa zero podwyższył Mateusz Aseńczuk. Kolejne dwie bramki strzelił Michał Czarnecki ustalając wynik na 4:1.

Drugi raz w historii zawodnicy z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 czerwca 2015 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku.
 
Skład naszej drużyny: Sebastian Gosk, Mateusz Aseńczuk, Arkadiusz Kowalczuk, Bartłomiej Godlewski, Konrad Kalinowski, Patryk Waszkiewicz, Mateusz Grabarz, Jakub Komiażyk, Michał Czarnecki, Adam Wincenicak, Sebastian Kietliński.

                                           

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu


 
Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup

Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl