Strzelanie królewskie Bractw Kurkowych Drukuj
26.05.2015.

Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu zorganizowało na strzelnicy Forty w Piątnicy strzelanie królewskie, w którym wzięło udział około 60 osób z pięciu bractw: Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego, Podlasko-Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe, Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego oraz Warszawskiego Bractwa Strzelców Kurkowych im. Jana Kilińskiego. 
 
Strzelanie królewskie Bractw Kurkowych

fot. Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe w Ciechanowcu


Uczestnicy strzelali do pięciu tarcz, w tym trzech z Bractwa Łomżyńsko-Drohickiego i dwóch ufundowanych odpowiednio przez Starostę Wysokomazowieckiego i Burmistrza Ciechanowca. Odbyło się też jedno strzelanie królewskie i jedno książęce.

Do Tarczy Króla Kazimierza Kotomskiego najlepiej strzelił reprezentant Łomżyńsko-Drohickiego BK Leszek Lubowicki, a drugie i trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego odpowiednio Jerzy Markiewicz i Maria Markiewicz.

Do Tarczy Marszałka Antoniego Rutkowskiego pierwsze miejsce z „kałasznikowa” wystrzelał Piotr Koszewski z Warszawskiego Bractwa Strzelców Kurkowych im. Jana Kilińskiego. Drugie miejsce zajął Leszek Lubowicki, a trzecie Aleksandra Kołodziej z Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego BK.

W strzelaniu do Tarczy Starszego Bractwa Tomasza Miliszkiewicza zwyciężył Dariusz Lewandowski z bractwa łódzkiego. Drugie miejsce zajął Roman Lipski z Podlasko-Kozieradzkiego Bractwa, a trzecie miejsce Antoni Rutkowski z Łomżyńsko-Drohickiego BK.

Również w strzelaniu do Tarczy Starosty Wysokomazowieckiego najlepszy okazał się członek Łomżyńsko-Drohickiego BK Jakub Piętka. Drugie miejsce zajął Jerzy Markiewicz, a trzecie Roman Lipski.

Do Tarczy Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko najlepiej strzelił Marek Karolewski z Łomżyńsko-Drohickiego BK. Drugie miejsce zajął  Witold Lipski z tego samego bractwa, a trzecie Jerzy Markiewicz.

W strzelaniu o tytuł Króla Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Króla zdobył Tomasz Miliszkiewicz. Pierwszym Marszałkiem został Tomasz Piętka, a drugim Marszałkiem Antoni Rutkowski.

W konkurencji strzeleckiej o tytuł Księcia Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego wzięła udział reprezentacja uczniów z klas wojskowo-sportowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Drugim wiceksięciem został Tomasz Wojtkowski, pierwszym wiceksięciem Mateusz Kiełczewski, a tytuł Księcia zdobył Rafał Pampuch - tym samym otrzymał możliwość udziału w 18 Europejskich Spotkaniach Strzelców Historycznych, które odbędą się 28-30 sierpnia 2015 roku w Peine (Niemcy).

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl