Koncert "Gram mojej Mamie" Drukuj
27.05.2015.


Tradycyjnie uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu z okazji Dnia Matki wystąpili na koncercie "Gram mojej Mamie". Młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności grając utwory muzyki klasycznej i popularne melodie.   

Koncert "Gram mojej Mamie"

fot. A. Kieliszek MPI


Stopień trudności utworów był zróżnicowany, bo występowali i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już kolejny rok.  Na początku wystąpiły uczennice klasy pierwszej grając następujące utwory: Maja Czarnecka „Pieski Małe Dwa”, Zuzanna Niemyjska „Stokrotka”, Julia Sudorowska „Greensleves”, Dominika Szcześniak ,,Love me tender", Róża Czarnecka „Żabka mała” i Gabriela Boratyńska „Zagraj mi piękny Cyganie".

Dalej uczniowie klasy drugiej zagrali: Rozalia Boratyńska temat z „Symfonii Tragicznej” Mozarta, Julia Sylwestrzuk „Kołysankę” R. Schumanna, Michał Dadura „Łabędź” C. Saint-Saëns'a, Adam Olszewski „Santa Lucia”, Agnieszka Akonom walc "Usta milczą dusza śpiewa" z operetki Franciszka Lehára "Wesoła wdówka". Jako ostatni z tej klasy wystąpił Seweryn Lipski grając jedną z najbardziej znanych pieśni neapolitańskich “Wróć do Sorrento” Ernesto de Curtisa.

Swoje umiejętności zaprezentowali także uczniowie klasy czwartej. Mateusz Kawalec wykonał poloneza „Pożegnanie Ojczyzny" M. K. Ogińskiego, Amelia Czarnecka zagrała utwór z animowanego filmu Pinokio “When You Wish Upon a Star” napisaną przez L. Harline, a Oliwia Dudek piosenkę L. Cohena „Hallelujah”. 

Z klasy piątej Mateusz Kawalec wykonał kompozycję F. Chopina „Preludium Deszczowe”, a jego kolega Dominik Kierski zagrał na akordeonie, znaną słuchaczom Polskiego Radia, ludową melodię "Polka Dziadek" oraz sambę ze suity „Dookoła świata” Jewgienija Derbienko.

Na zakończenie tej części koncertu, uczennica klasy szóstej, Julia Rusiniak zagrała etiudę „Muzyka Aniołów” Friedricha Burgmüllera.

W drugiej części występu zaprezentowali się absolwenci Społecznej Szkoły Muzycznej: Natalia Ziółkowska wykonała utwór „Le matin” F. J. Haydna, Marta Pełszyk „Toccata i Fuga d-moll”  J.S. Bacha, Karolina Czarnecka zagrała drugi Walc op. 64. F. Chopina oraz utwór Lacrimosa z Requiem d-moll Mozarta. Zaśpiewała także piosenkę „Hallelujah” przy akompaniamencie Oliwii Dudek. Ostatnia z absolwentek, Urszula Pełszyk wykonała drugi z Mazurków C–dur op. 24 F. Chopina.

W kolejnej części koncertu wyrażającego wdzięczność, szacunek i miłość dla wszystkich Mam, wystąpiła Ciechanowiecka Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Sławomira Leszczyńskiego. Wykonała utwory: „Polka podlaska", „Taniec z szablami” z baletu „Gajane” A. Chaczaturiana, „Marsz Triumfalny” z opery Aida G. Verdiego, a także piosenki „Nah neh nah" Vaya Con Dios oraz  „Kiedy byłem małym chłopcem” zespołu Breakout.

Ostatnim punktem koncertu "Gram moje Mamie" był występ Mateusza Kawalca z piosenką Ireny Santor „Powrócisz tu”. To właśnie wykonując tę piosenkę zdobył pierwsze miejsce/nagrodę GRAND PRIX w tegorocznym  Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Polskie przeboje - Piosenka dobra na wszystko" organizowanym przez GOK w Czyżewie, reprezentując Społeczną Szkołę Muzyczną w Ciechanowcu.

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia istnieje przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu od 2007 roku. Zajęcia odbywają się codziennie, a prowadzą je panowie Andrzej Sokołowski, Damian Krawczewski i Jacek Dudek. Dzieci i młodzież uczą się grać na pianinie, akordeonie, keyboardzie, gitarze oraz na instrumentach dętych.

Informacje o zapisach do Społecznej Szkoły Muzycznej można uzyskać w siedzibie COKiS ul. Mostowa 6 lub pod numerem telefonu 509 153 742.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl