Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Drukuj
11.06.2015.

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który zaprezentował program „25 lat wolności”. 
 
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

fot. ZSOiZ w Ciechanowcu


Koncert składał się z dwóch części: historycznej i rozrywkowej. Występom orkiestry pod batutą Piotra Racewicza, towarzyszył chór, soliści oraz tancerze RZAWP. Podczas pierwszej części orkiestra zagrała „Poloneza A-dur” Fryderyka Chopina, a także pieśni patriotyczne z różnych okresów historycznych: „Pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa”, „Pieśń o wodzu miłym”, „Pomyśl Polsko”, „Hej panienki posłuchajcie”, „Przybyli ułani”, „Hej ułani”, „Zosia i ułani”, „Serce w plecaku”, „Karpacka brygada”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Warszawskie dzieci”, „Marsz Mokotowa” oraz wojenny hymn harcerskiego Batalionu Parasol „Pałacyk Michla”. W drugiej części zaprezentowano utwory: „Gypsy carnival”, „Powołanie do wojska”, „Nasz kolorowy świat”, „W wojsku nie jest źle” i „Gdy śpiewa wojsko”. Na zakończenie wszyscy artyści RZAWP wykonali utwór „Jak białe orły”.

Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Zdzisława Walczuka „Toast za wolność” poświęconą Tadeuszowi Mazowieckiemu, pierwszemu premierowi III Rzeczpospolitej.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego istnieje od ponad 60-lat upowszechniając w środowisku wojskowym i cywilnym bogactwo kultury polskiej i zagranicznej. Zespół wykonuje widowiska historyczno-patriotyczne, musicale i rewie muzyczne. Śpiewa pieśni historyczne, współczesne piosenki wojskowe, partie operowe i operetkowe oraz pieśni religijne.

Dzisiejszy Zespół to ponad 200 osób: śpiewaków, piosenkarzy, muzyków, tancerzy, artystów chóru, pracowników technicznych i administracji oraz osoby doangażowywane, m.in. artyści, reżyserzy, kompozytorzy i choreografowie. Zespół dysponuje ponad tysiącem barwnych kostiumów i rekwizytów, które są kopiami autentycznego umundurowania.

Organizatorami koncertu byli Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego i Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl