Program
Wianki na Nurcu - tradycja i muzyka na powitanie lata Drukuj
01.07.2015.

Już po raz 40. odbyła się jedna z największych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu.

Wianki na Nurcu – tradycja i muzyka na powitanie lata

fot. Z. Poniatowski MPI

Festyn rozpoczął się turniejem sportowym szkół podstawowych, do którego przystąpili uczniowie z Ciechanowca i Klukowa. Rywalizację sportową wygrała Szkoła Podstawowa z Klukowa. Szkoły otrzymały puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe.

Oficjalne otwarcie Wianków na Nurcu nastąpiło po poświęceniu wody na ciechanowieckim zalewie przez księdza dziekana Tadeusza Kryńskiego. Otwarcia dokonał Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko.

Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Dla dzieci atrakcją była Kraina Zabawy, gdzie bezpłatnie udostępnione zostały zjeżdżalnie, trampoliny, eurobungee i kule wodne. Na scenie w programie własnym Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowały się: zespoły tańca nowoczesnego C-C Squad, Zespół Tańców Narodowych Ciechanowiec, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa oraz Orkiestra Dęta COKiS. Ponadto wystąpiły zespoły: Gregor, Pudzian Band, Freestyle, Magda Niewińska oraz Kuźmin Discoafera.

Tradycyjnie już jednym z głównych punktów festynu jest „Konkurs na najpiękniejszy wianek”, na który w tym roku wykonano 20 wianków. Międzynarodowe jury w składzie: Tina Danglidis - Niemcy, Nathalie Legrand-Chojnicki - Francja i Irena Duchovska - Litwa nagrodziło pierwszym miejscem Joannę Wojtkowską, drugie miejsce otrzymała Zuzanna Akacka, a miejsce trzecie Amelia Twarowska. Pierwszej  trójce  nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski wręczył Jerzy Leszczyński - członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festynu oraz pamiątkowe dyplomy.

Żeby tradycji stało się zadość, późnym wieczorem przy blasku pochodni wypłynęły na ciechanowiecki zalew kajaki, z których dziewczyny puszczały na wodę wianki. Całość festynu zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem Freestyle.

Gośćmi specjalnymi festynu byli przedstawiciele trzech miast partnerskich Ciechanowca: Rosbach vor der Höhe, Dotnuva oraz Saint-Germain-lès-Corbeil.

Organizatorem festynu „Wianki na Nurcu” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ciechanowcu.

Całość prowadzili Bogusia Radziszewska, Paulina Boguszewska i Patryk Olszewski.

Festyn współfinansowali: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, DUDA Polski Koncern Mięsny, Kompania Piwowarska S.A. Żubr, AB Auto, Kwiaty Anna Kozłowska, Studio 7 Robert Godlewski,  sklep AGD RTV Neopunkt w Ciechanowcu, Piekarnia Kobus, Apteka im. prof. W. J. Strażewicza Lech Chochlew, Usługi Stolarskie Jan Koc, Restauracja „Astoria”, Zamek u Andrzeja oraz Zbigniew Radziszewski.

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Katolickie Radio Podlasie, Kurier Podlaski „Głos Siemiatycz” oraz Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl