25 lat ciechanowieckiej samorządności Drukuj
07.07.2015.


Ciechanowiec włączył się w obchody Roku Samorządności. Podczas oficjalnych uroczystości obchodziliśmy 25. rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego.

25 lat ciechanowieckiej samorządności

fot. Z. Poniatowski MPI

Rocznica ta zbiegła się z 20-leciem partnerstwa z miastem Rosbach (Niemcy), 10-leciem partnerstwa z miastem Dotnuva (Litwa), a także nawiązaniem współpracy z miastem Saint-Germain-lès-Corbeil (Francja) oraz 20-leciem Chóru „Kantata” działającego przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu..

Dokonania i najważniejsze fakty w okresie 25-lecia działalności samorządu przedstawił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który wręczył pamiątkowe statuetki Zofii Krystynie Januszkiewicza-Diakowskiej oraz Stanisławowi Moczulskiemu - za wkład i budowę lokalnego samorządu.

Stanisław Moczulski był radnym pięciu kadencji, w tym przewodniczącym Rady Miejskiej (1991-1998), społecznym zastępcą burmistrza (1999-2000) oraz zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej (2010-2014).

Zofia Krystyna Januszkiewicz-Diakowska była sekretarz Gminy Ciechanowiec (1990-2000) i przewodnicząca Rady Miejskiej (2010-2014). Społecznik, założycielka Stowarzyszenia „Zameczek” i Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu.

W trakcie obchodów, które odbyły się w odrestaurowanej byłej synagodze zostały wznowione porozumienia pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach i Ciechanowcem a Dotnuvą.

„Tym dokumentem chcielibyśmy w szczególny sposób wyrazić naszą wolę, aby pierwotne myśli i cele partnerstwa, które zostały zawarte nadal kontynuować i przez to związek obu miast jeszcze bardziej pogłębić” - napisali w porozumieniach przedstawiciele samorządów: Thomas Albert - burmistrz Rosbach, Vytautas Grigas - starosta Dotnuvy oraz Mirosław Reczko - burmistrz Ciechanowca.

Podczas uroczystości delegację z Niemiec reprezentowali: Thomas Albert, Karin von Hayn, Frauke Stock, Tina Danglidis, Erwin Tiegs i Andrzej Wierzchowski. Z Francji przybyli: Nathalie Legrand-Chojnicki, Sylvie Zafra, Carole Szuszkiewicz i Richard Szuszkiewicz. Litwę reprezentowali: Vytautas Grigas, Antanas Parolis i Irena Duchovska.

Uroczystości uświetnił występ Chóru „Kantata”, którego dyrygenci Andrzej Niewiarowski i Krzysztof Pełszyk za wieloletnią pracę i zaangażowanie zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl