buy medication online
 
25 lat ciechanowieckiej samorządności Drukuj
07.07.2015.


Ciechanowiec włączył się w obchody Roku Samorządności. Podczas oficjalnych uroczystości obchodziliśmy 25. rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego.

25 lat ciechanowieckiej samorządności

fot. Z. Poniatowski MPI

Rocznica ta zbiegła się z 20-leciem partnerstwa z miastem Rosbach (Niemcy), 10-leciem partnerstwa z miastem Dotnuva (Litwa), a także nawiązaniem współpracy z miastem Saint-Germain-lès-Corbeil (Francja) oraz 20-leciem Chóru „Kantata” działającego przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu..

Dokonania i najważniejsze fakty w okresie 25-lecia działalności samorządu przedstawił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który wręczył pamiątkowe statuetki Zofii Krystynie Januszkiewicza-Diakowskiej oraz Stanisławowi Moczulskiemu - za wkład i budowę lokalnego samorządu.

Stanisław Moczulski był radnym pięciu kadencji, w tym przewodniczącym Rady Miejskiej (1991-1998), społecznym zastępcą burmistrza (1999-2000) oraz zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej (2010-2014).

Zofia Krystyna Januszkiewicz-Diakowska była sekretarz Gminy Ciechanowiec (1990-2000) i przewodnicząca Rady Miejskiej (2010-2014). Społecznik, założycielka Stowarzyszenia „Zameczek” i Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu.

W trakcie obchodów, które odbyły się w odrestaurowanej byłej synagodze zostały wznowione porozumienia pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach i Ciechanowcem a Dotnuvą.

„Tym dokumentem chcielibyśmy w szczególny sposób wyrazić naszą wolę, aby pierwotne myśli i cele partnerstwa, które zostały zawarte nadal kontynuować i przez to związek obu miast jeszcze bardziej pogłębić” - napisali w porozumieniach przedstawiciele samorządów: Thomas Albert - burmistrz Rosbach, Vytautas Grigas - starosta Dotnuvy oraz Mirosław Reczko - burmistrz Ciechanowca.

Podczas uroczystości delegację z Niemiec reprezentowali: Thomas Albert, Karin von Hayn, Frauke Stock, Tina Danglidis, Erwin Tiegs i Andrzej Wierzchowski. Z Francji przybyli: Nathalie Legrand-Chojnicki, Sylvie Zafra, Carole Szuszkiewicz i Richard Szuszkiewicz. Litwę reprezentowali: Vytautas Grigas, Antanas Parolis i Irena Duchovska.

Uroczystości uświetnił występ Chóru „Kantata”, którego dyrygenci Andrzej Niewiarowski i Krzysztof Pełszyk za wieloletnią pracę i zaangażowanie zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card