X Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
07.08.2015.

Po raz dziesiąty w Ciechanowcu gościły zespoły folklorystyczne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”.

X Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. A. Kieliszek MPI


Festiwal corocznie odbywa się w kilku miejscowościach Podlasia: Bielsku Podlaskim, Boćkach, Brańsku, Ciechanowcu, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów i krajów, a przy okazji promowanie folkloru Podlasia.

Na scenie w parku na placu Jana Pawła II w Ciechanowcu wystąpiły zespoły: Zespół Tańców Narodowych ,,Ciechanowiec” z Ciechanowca, Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Artistic Ensemble “Kaltersia” z Albanii, Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica" z Dąbrowicy koło Lublina, Folk Dance Ensemble "Orlyonok" z Ukrainy, Dancing Group Of Chalkidona MONOLOFOS z Grecji, Folk Dance Group „Srem” z Serbii, Folk Group ,,Multicolor” z Peru oraz Academic Artistic Ensemble ,,Technik” ze Słowacji.

Wszystkie zespoły otrzymały od burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko wydawnictwa i gadżety promujące Podlasie i Ciechanowiec.
 
Organizatorami X Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” byli: Bielski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie i Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. 

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl