Program
XI Podlaskie Zawody Tradycyjnego Powożenia Zaprzęgami Konnymi Drukuj
19.08.2015.

XI Podlaskie Zawody Tradycyjnego  Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ciechanowcu odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Wysokomazowieckiego i Burmistrza Ciechanowca.

XI Podlaskie Zawody Tradycyjnego Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ciechanowcu

fot. A. Kieliszek MPI


W imprezie udział wzięło 21 zawodników, którzy rywalizowali w konkursie tradycyjnego powożenia, konkursie zręczności powożenia amatorów i konkursie zręczności powożenia  zawodowców. Wszystkie konkursy odbywały się w dwóch kategoriach: zaprzęgów jednokonnych (single) i zaprzęgów dwukonnych (pary). Sędziami zawodów byli: sędzia zawodowy Czesław Konieczny z Wałbrzycha, instruktor jazdy konnej Ewa Miliszkiewicz oraz sędzia pomocniczy Adrianna Wiśniewska.

Konkurs Tradycyjnego Powożenia Zaprzęgami Konnymi składał się z trzech części: prezentacji, próby terenowej na dystansie 4800 m i sprawdzianu zręczności. W pierwszym etapie sędziowie oceniali m.in. bryczkę (jej model i wygląd wizualny), konie (pod względem pielęgnacji i prezentacji) oraz stroje zawodników. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły po pokonaniu przez zawodników trasy w terenie i parcoursu. Wśród singli pierwsze miejsce zdobył Adam Pyskło, drugie miejsce zajęła Gabriela Sokołowska, a trzecie Tomasz Miliszkiewicz. W kategorii par pierwsze miejsce wywalczył Michał Żarnowski, drugie Tadeusz Jaszczołt, a trzecie Zenon Wiśniewski.

W konkursie zręczności amatorów w zaprzęgach jednokonnych udział wzięło pięciu zawodników. Pierwsze miejsce zajęła Kamila Biała, na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Sokołowska, a trzecie miejsce zajął Paweł Rostkowski.

W konkursie zręczności amatorów w zaprzęgach parokonnych zwyciężył Roman Korzybski, drugie miejsce zajął Paweł Wiśniewski, a trzecie Stanisław Moczulski.

Wśród zawodowców w zaprzęgach singli pierwsze miejsce zajął Dariusz Wnuk, drugie Zbigniew Frukacz, trzecie Adam Pyskło a w zaprzęgach par pierwsze miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski, na drugim miejscu uplasował się Michał Żarnowski, a na trzecim Tadeusz Jaszczołt.

Puchary w poszczególnych konkurencjach ufundowali: Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, Dyrektor ARiMR Stefan Krajewski, Prezes Banku Spółdzielczego Helena Dołęgowska, Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Dom Handlowy EDEN sp.j. z Zambrowa, Dr Władysław Krzyżanowski, Właściciel firmy AGUROLA Zdzisław Niegowski, Honorowy Prezes Koła Łowieckiego Mykita Marek Burkiewicz, firma TOMEX Jadwiga i Tomasz Miliszkiewicz.

Patronat Medialny nad zawodami objęli: Wrota Podlasia, TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Gazeta Współczesna, Grupa Medialna Narew TV, Tygodnik Podlaski „Kontakty”, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl