Aktywni seniorzy są wśród nas Drukuj
21.09.2015.


Logo ASOS

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu przeprowadziło warsztaty kulinarne w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas”. Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Pobikrach.

Dwudziestoosobowa grupa uczestników warsztatów przygotowała kilkanaście dań, do przyrządzenia których zostało wykorzystane mięso drobiowe, filety z łososia, bakłażany, kasza, ksylitol, owoce, warzywa, bakalie i inne produkty. Na zapleczu kuchennym świetlicy powstały: roladki z pieczarkami, łosoś ze szpinakiem, kasza jaglana z bananami i bakaliami, leczo warzywne z dodatkiem mięsa drobiowego, pasztet drobiowy z pieczarkami, zapiekany bakłażan, kolorowy makaron z suszonymi pomidorami, surówka z białej kapusty ze świeżym ogórkiem, sałatka z kalafiora, ciasto z migdałami, ciasto z owocami i sałatka owocowa z galaretką.

Kolejna prelekcja w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” odbyła się w sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu i obejmowała tematykę opieki paliatywnej. Prelekcję przeprowadziła Bożena Dybowska - kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciechanowcu. Słuchacze zapoznali się z zasadami i sensem tych działań.

Opieka paliatywna afirmuje życie, ale uznaje umieranie jako normalne zjawisko i integralny etap życia każdego człowieka; umożliwia złagodzenie bólu i innych objawów chorobowych; integruje aspekty psychologiczne i duchowe opieki paliatywnej nad pacjentem; oferuje system wsparcia dla pacjentów, aby pomagać im żyć aktywnie, jak długo to możliwe. Opieka paliatywna oferuje też system wsparcia dla rodziny, która zmaga się z chorobą nowotworową pacjenta oraz własnym otoczeniem.

Projekt „Aktywni seniorzy są wśród nas" realizowany jest przez Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu, w ramach Priorytetu I. Edukacja osób starszych Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           


          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl