buy medication online
 
Aktywni seniorzy są wśród nas Drukuj
21.09.2015.


Logo ASOS

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu przeprowadziło warsztaty kulinarne w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas”. Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Pobikrach.

Dwudziestoosobowa grupa uczestników warsztatów przygotowała kilkanaście dań, do przyrządzenia których zostało wykorzystane mięso drobiowe, filety z łososia, bakłażany, kasza, ksylitol, owoce, warzywa, bakalie i inne produkty. Na zapleczu kuchennym świetlicy powstały: roladki z pieczarkami, łosoś ze szpinakiem, kasza jaglana z bananami i bakaliami, leczo warzywne z dodatkiem mięsa drobiowego, pasztet drobiowy z pieczarkami, zapiekany bakłażan, kolorowy makaron z suszonymi pomidorami, surówka z białej kapusty ze świeżym ogórkiem, sałatka z kalafiora, ciasto z migdałami, ciasto z owocami i sałatka owocowa z galaretką.

Kolejna prelekcja w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” odbyła się w sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu i obejmowała tematykę opieki paliatywnej. Prelekcję przeprowadziła Bożena Dybowska - kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciechanowcu. Słuchacze zapoznali się z zasadami i sensem tych działań.

Opieka paliatywna afirmuje życie, ale uznaje umieranie jako normalne zjawisko i integralny etap życia każdego człowieka; umożliwia złagodzenie bólu i innych objawów chorobowych; integruje aspekty psychologiczne i duchowe opieki paliatywnej nad pacjentem; oferuje system wsparcia dla pacjentów, aby pomagać im żyć aktywnie, jak długo to możliwe. Opieka paliatywna oferuje też system wsparcia dla rodziny, która zmaga się z chorobą nowotworową pacjenta oraz własnym otoczeniem.

Projekt „Aktywni seniorzy są wśród nas" realizowany jest przez Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu, w ramach Priorytetu I. Edukacja osób starszych Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           


          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card