Aktywni seniorzy są wśród nas Drukuj
21.09.2015.


Logo ASOS

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu przeprowadziło warsztaty kulinarne w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas”. Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Pobikrach.

Dwudziestoosobowa grupa uczestników warsztatów przygotowała kilkanaście dań, do przyrządzenia których zostało wykorzystane mięso drobiowe, filety z łososia, bakłażany, kasza, ksylitol, owoce, warzywa, bakalie i inne produkty. Na zapleczu kuchennym świetlicy powstały: roladki z pieczarkami, łosoś ze szpinakiem, kasza jaglana z bananami i bakaliami, leczo warzywne z dodatkiem mięsa drobiowego, pasztet drobiowy z pieczarkami, zapiekany bakłażan, kolorowy makaron z suszonymi pomidorami, surówka z białej kapusty ze świeżym ogórkiem, sałatka z kalafiora, ciasto z migdałami, ciasto z owocami i sałatka owocowa z galaretką.

Kolejna prelekcja w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” odbyła się w sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu i obejmowała tematykę opieki paliatywnej. Prelekcję przeprowadziła Bożena Dybowska - kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciechanowcu. Słuchacze zapoznali się z zasadami i sensem tych działań.

Opieka paliatywna afirmuje życie, ale uznaje umieranie jako normalne zjawisko i integralny etap życia każdego człowieka; umożliwia złagodzenie bólu i innych objawów chorobowych; integruje aspekty psychologiczne i duchowe opieki paliatywnej nad pacjentem; oferuje system wsparcia dla pacjentów, aby pomagać im żyć aktywnie, jak długo to możliwe. Opieka paliatywna oferuje też system wsparcia dla rodziny, która zmaga się z chorobą nowotworową pacjenta oraz własnym otoczeniem.

Projekt „Aktywni seniorzy są wśród nas" realizowany jest przez Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu, w ramach Priorytetu I. Edukacja osób starszych Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           


          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl