"Wyprawa - poprawa" - uczniowie sprzątają świat Drukuj
28.09.2015.

Od 1994 roku uczniowie z Gminy Ciechanowiec biorą udział w kampanii "Sprzątanie świata”, którego koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku, pod hasłem „Wyprawa - poprawa” do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu wraz z wychowawcami. 
 
 
Wyprawa - poprawa - uczniowie sprzątają świat

„Sprzątanie świata” to lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W ramach tegorocznej edycji kampanii organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World" wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 
Wyprawa - poprawa - uczniowie sprzątają świat

Wyprawa - poprawa - uczniowie sprzątają świat

Wyprawa - poprawa - uczniowie sprzątają świat

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl