Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce Drukuj
30.09.2015.

W Radomiu odbył się Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce. W zawodach wziął udział Kacper Warchoł uczeń Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu i zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. 

 
Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

fot. Tomasz Kasjaniuk

Kacper uzyskał w tych zawodach najlepszy wynik eliminacji w biegu na 100 metrów, a w finale sprawił miłą niespodziankę, zdobywając na tym dystansie brązowy medal. W biegu na 300 metrów był szósty.

Kacper Warchoł jest zdobywcą pierwszego medalu Mistrzostw Polski dla ciechanowieckiego gimnazjum i setnego medalu dla klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W czasie wakacji był na dwóch obozach w Szklarskiej Porębie, a między wyjazdami trenował w Ciechanowcu. Już 30 sierpnia wystartował w Olecku na Mistrzostwach Województwa Młodzików, gdzie zdobył dwa srebrne medale na dystansie 100 i 300 metrów (brązowy medal w tych zawodach zdobyła Ola Sękal w rzucie dyskiem). Na początku września w Białymstoku Kacper wziął udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików, czyli w zawodach makroregionu podlasko-lubelskiego. Dwa doskonałe biegi na 100 i 300 metrów, dwa srebrne medale i dwa bezpośrednie awanse na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w Radomiu, który uwieńczony został brązowym medalem.

Co trzeba zrobić, żeby dostać się na zawody najwyższej rangi, gdzie rywalami są najlepsi zawodnicy w kraju? Odpowiedź jest prosta - ciężka praca i dyscyplina wewnętrzna oraz wiara w sukces. Miejmy nadzieję, że za przykładem Kacpra pojawią się następni uczniowie, którzy będą dążyć do tak wysokich wyników.

                                                
Cezary Koziarski
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu

 
Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

Kacper Warchoł brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl