Rowerem nad Bug Drukuj
30.09.2015.

Jesień to wspaniały czas na wycieczkę rowerową. Drzewa cieszą oczy paletą barw, można słuchać śpiewu ptaków przed ich odlotem na zimę, a do tego jeżeli wybierzemy się na niedzielną przejażdżkę rowerem, możemy liczyć na względny spokój na drogach. Nie trzeba od razu przemierzać 40 kilometrów, można odbyć krótki rajd do pobliskiej miejscowości. 

 
Rowerem nad Bug

fot. Organizatorzy rajdu


Tak też zrobiła Grupa Inicjatywna przy Parafii pw. NMP z Fatimy, która wraz z proboszczem zorganizowała rajd rowerowy z Ciechanowca do położonej u ujścia Nurca do Bugu miejscowości Wojtkowice-Dady. Te malownicze tereny leżą w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu „Doliny Bugu i Nurca” i sąsiadują z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym.

W wycieczce wzięła udział 70. osobowa grupa rowerzystów złożona z mieszkańców obu stron Ciechanowca, a także okolicznych wsi. Było przyjemnie. Świeciło słońce. Dopisywały nam humory. Atmosfera sprzyjała wyciszeniu się i relaksowi - powiedziała uczestniczka wycieczki.

W Wojtkowicach-Dadach, dzięki uprzejmości pana Jacka Kozłowskiego, rozpalono ognisko przy którym rowerzyści śpiewali piosenki i mogli posilić się nabierając sił przed powrotem do domów.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl