Rowerem nad Bug Drukuj
30.09.2015.

Jesień to wspaniały czas na wycieczkę rowerową. Drzewa cieszą oczy paletą barw, można słuchać śpiewu ptaków przed ich odlotem na zimę, a do tego jeżeli wybierzemy się na niedzielną przejażdżkę rowerem, możemy liczyć na względny spokój na drogach. Nie trzeba od razu przemierzać 40 kilometrów, można odbyć krótki rajd do pobliskiej miejscowości. 

 
Rowerem nad Bug

fot. Organizatorzy rajdu


Tak też zrobiła Grupa Inicjatywna przy Parafii pw. NMP z Fatimy, która wraz z proboszczem zorganizowała rajd rowerowy z Ciechanowca do położonej u ujścia Nurca do Bugu miejscowości Wojtkowice-Dady. Te malownicze tereny leżą w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu „Doliny Bugu i Nurca” i sąsiadują z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym.

W wycieczce wzięła udział 70. osobowa grupa rowerzystów złożona z mieszkańców obu stron Ciechanowca, a także okolicznych wsi. Było przyjemnie. Świeciło słońce. Dopisywały nam humory. Atmosfera sprzyjała wyciszeniu się i relaksowi - powiedziała uczestniczka wycieczki.

W Wojtkowicach-Dadach, dzięki uprzejmości pana Jacka Kozłowskiego, rozpalono ognisko przy którym rowerzyści śpiewali piosenki i mogli posilić się nabierając sił przed powrotem do domów.

          Więcej zdjęć...
 
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl