IX Sesja Rady Miejskiej Drukuj
02.10.2015.


Na IX sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu radni wysłuchali sprawozdania z pracy burmistrza między sesjami i podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wysokomazowieckiemu w kwocie 330 tys. złotych.

Kwota ta stanowi nadwyżkę środków przekazanych przez Starostwo na działania inwestycyjne. Według ustaleń ze Starostą pieniądze te zostaną przekazane na budowę nawierzchni drogi powiatowej we wsi Wojtkowice-Dady. 

Przyjęto też uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 rok, w której m.in. zabezpieczono środki w kwocie 18 tys. złotych na wykonanie nowych stołów na targowicy miejskiej oraz 2 tys. na opłatę za umieszczenie kabla w pasie drogowym na potrzeby budowy sieci Internetu szerokopasmowego.
 
Odpowiadając na zapytania i interpelacje radnych Burmistrz poinformował zebranych o planach budowy przepompowni wody we wsi Czaje-Bagno. W sprawie parku, znajdującego się przy Przedszkolu przypomniał, że kiedyś był tu cmentarz żydowski. Teren ten obecnie nie ma ustalonego właściciela. Powiedział, że konieczna będzie rozprawa przed Komisją Regulacyjną, żeby móc uzyskać własność tej nieruchomości od Gminy Żydowskiej. 

Przewodniczący Rady Miejskiej zapowiedział, że w kwietniu i czerwcu 2016 roku w Ciechanowcu zostanie przeprowadzona Wojewódzka i Ogólnopolska Olimpiada Myśli Jana Pawła II. Zawiązał się już komitet organizacyjny, w skład którego weszli Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Przewodniczący Rady Miejskiej i Dyrektor ZSOiZ Eugeniusz Święcki oraz Dyrektor Gimnazjum Elżbieta Trzeszczkowska.

Na zakończenie obrad sesji przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Szpitala w Ciechanowcu poinformował o ostatnich działaniach w sprawie utworzenia Punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na terenie Ciechanowca.

W czasie obrad IX sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu obecni byli: poseł na Sejm RP Jacek Bogucki oraz członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl