Nowe drogi w ramach "schetynówek" Drukuj
07.10.2015.

Od kwietnia trwają prace związane z realizacją projektu „Integracja dróg gminnych z siecią dróg wojewódzkich i powiatowych w Gminie Ciechanowiec”, który w 50% współfinansowany jest z Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. W pozostałej części inwestycja pokryta zostanie po połowie z budżetu Gminy Ciechanowiec oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

fot. A. Kieliszek MPI


Obecnie przebudowywane są ulice Mogilna, Polna i Ralkowa, które zyskają nową nawierzchnię i chodniki. Dodatkowo dwie ostatnie z tych ulic będą miały wykonaną kanalizację deszczową.

W ramach projektu przebudowane zostały ulice Szeroka i Sienkiewicza oraz droga gminna we wsi Kułaki. Ostatnim etapem będzie modernizacja drogi we wsi Nowodwory, gdzie wykonane będą m.in. nowe przepusty drogowe, nawierzchnia ulicy oraz umocnienie brukiem skarp przekopów i nasypów.

Wartość całej inwestycji, po przeprowadzeniu zamówienia publicznego, wyniosła 3 509 049,37 zł, z czego: Kułaki 357 986,26 zł, Nowodwory 713 602,60 zł, ulice Szeroka i Sienkiewicza 688 736,30 zł, Mogilna, Polna i Ralkowa 1 748 724,21 zł.

Projekt realizuje Oddział  Drogowy UNIBEP S.A. w Łomży. Prace mają zakończyć się do 28 listopada 2015 roku.

„Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” jest formą pomocy samorządom w rozwiązywaniu problemów z infrastrukturą drogową. Celem programu jest rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej - powiatowej i gminnej. W ramach Programu samorządy otrzymują pomoc od rządu w wysokości 50% kosztów związanych z przebudową, budową oraz remontem dróg.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

Nowe drogi w ramach „schetynówek” 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl