Nowe drogi w ramach "schetynówek" Drukuj
07.10.2015.

Od kwietnia trwają prace związane z realizacją projektu „Integracja dróg gminnych z siecią dróg wojewódzkich i powiatowych w Gminie Ciechanowiec”, który w 50% współfinansowany jest z Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. W pozostałej części inwestycja pokryta zostanie po połowie z budżetu Gminy Ciechanowiec oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

fot. A. Kieliszek MPI


Obecnie przebudowywane są ulice Mogilna, Polna i Ralkowa, które zyskają nową nawierzchnię i chodniki. Dodatkowo dwie ostatnie z tych ulic będą miały wykonaną kanalizację deszczową.

W ramach projektu przebudowane zostały ulice Szeroka i Sienkiewicza oraz droga gminna we wsi Kułaki. Ostatnim etapem będzie modernizacja drogi we wsi Nowodwory, gdzie wykonane będą m.in. nowe przepusty drogowe, nawierzchnia ulicy oraz umocnienie brukiem skarp przekopów i nasypów.

Wartość całej inwestycji, po przeprowadzeniu zamówienia publicznego, wyniosła 3 509 049,37 zł, z czego: Kułaki 357 986,26 zł, Nowodwory 713 602,60 zł, ulice Szeroka i Sienkiewicza 688 736,30 zł, Mogilna, Polna i Ralkowa 1 748 724,21 zł.

Projekt realizuje Oddział  Drogowy UNIBEP S.A. w Łomży. Prace mają zakończyć się do 28 listopada 2015 roku.

„Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” jest formą pomocy samorządom w rozwiązywaniu problemów z infrastrukturą drogową. Celem programu jest rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej - powiatowej i gminnej. W ramach Programu samorządy otrzymują pomoc od rządu w wysokości 50% kosztów związanych z przebudową, budową oraz remontem dróg.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

Nowe drogi w ramach „schetynówek” 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl