Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów Drukuj
14.10.2015.


Logo ASOS

W ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” realizowanego przez Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu, odbyła się kolejna prelekcja z zakresu zdrowego odżywiania, w czasie której poznano szczegółowe zasady stosowania diet.

Najwięcej miejsca poświęcono dietom przy podwyższonym poziomie cholesterolu i cukrzycy. Te dwa czynniki mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i pozyskanie wiedzy w tym zakresie jest celowe. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, a tym samym uzupełniania posiadanej wiedzy. Prelekcję przeprowadził dietetyk Marcin Niewiarowski.

Warsztaty z zakresu pielęgnacji ciała odbyły się w Gabinecie Kosmetycznym Anety Czarneckiej. Uczestniczki uzyskały informacje na temat higieny i pielęgnacji ciała, które są kluczem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dobrej jakości produkty do pielęgnacji skóry pomagają nie tylko oczyszczać skórę, ale również chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak słońce oraz wysokie i niskie temperatury. Mają wpływ na łagodzenie podrażnień skóry i zwalczają potencjalne problemy skórne. Prawidłowe nawyki pielęgnacyjne skóry pomagają przywrócić naturalną równowagę skóry oraz utrzymywać jej zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Po dawce teorii przyszedł czas na praktykę. Kosmetolog zaprezentowała sposób wykonania masażu skóry twarzy, użyte kosmetyki, wykonała przyciemnienie i regulację brwi oraz makijaż. Uczestniczki warsztatów miały możliwość indywidualnych konsultacji oraz wyboru zabiegów pielęgnacyjnych wykonanych w gabinecie.

Projekt „Aktywni seniorzy są wśród nas” finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Priorytetu I. Edukacja osób starszych Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

fot. Stowarzyszenie UTW w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl