Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów Drukuj
14.10.2015.


Logo ASOS

W ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” realizowanego przez Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu, odbyła się kolejna prelekcja z zakresu zdrowego odżywiania, w czasie której poznano szczegółowe zasady stosowania diet.

Najwięcej miejsca poświęcono dietom przy podwyższonym poziomie cholesterolu i cukrzycy. Te dwa czynniki mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i pozyskanie wiedzy w tym zakresie jest celowe. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, a tym samym uzupełniania posiadanej wiedzy. Prelekcję przeprowadził dietetyk Marcin Niewiarowski.

Warsztaty z zakresu pielęgnacji ciała odbyły się w Gabinecie Kosmetycznym Anety Czarneckiej. Uczestniczki uzyskały informacje na temat higieny i pielęgnacji ciała, które są kluczem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dobrej jakości produkty do pielęgnacji skóry pomagają nie tylko oczyszczać skórę, ale również chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak słońce oraz wysokie i niskie temperatury. Mają wpływ na łagodzenie podrażnień skóry i zwalczają potencjalne problemy skórne. Prawidłowe nawyki pielęgnacyjne skóry pomagają przywrócić naturalną równowagę skóry oraz utrzymywać jej zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Po dawce teorii przyszedł czas na praktykę. Kosmetolog zaprezentowała sposób wykonania masażu skóry twarzy, użyte kosmetyki, wykonała przyciemnienie i regulację brwi oraz makijaż. Uczestniczki warsztatów miały możliwość indywidualnych konsultacji oraz wyboru zabiegów pielęgnacyjnych wykonanych w gabinecie.

Projekt „Aktywni seniorzy są wśród nas” finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Priorytetu I. Edukacja osób starszych Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

Zdrowie i pielęgnacja ciała, czyli kolejne prelekcje dla seniorów

fot. Stowarzyszenie UTW w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl