Program
Ciechanowiec pod ostrzałem Drukuj
20.10.2015.

W Ciechanowcu odbyły się Ogólnopolskie Manewry Strzeleckie „Ciechanowiec - walka w mieście”. Wzięło w nich udział prawie 300 młodych ludzi, entuzjastów sztuki wojennej.

Ciechanowiec pod ostrzałem

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu

W ćwiczeniach uczestniczyli członkowie: Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Wielkopolski, Łodzi, Suchedniowa, Skarżyska-Kamiennej, Krakowa, Warszawy, Marek i Wołomina, a także uczniowie klas mundurowych z Komornicy, Sokółki i Ostrowi Mazowieckiej oraz młodzież z klas wojskowo-sportowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

W ciągu całego dnia można było obserwować umundurowanych uczestników manewrów przemieszczających się ulicami miasta wśród wystrzałów i huków z broni, petard i granatów dymnych. Kulminacyjnym punktem był pokaz odbicia budynku szkoły ZSOiZ i znajdujących się w nim „zakładników z rąk terrorystów”.

Uczestnicy „walki” mieli okazje nie tylko zastosować w praktyce dotychczas zdobyte wiadomości i umiejętności, ale i wzbogacić się o nowe doświadczenie. Również dla osób obserwujących całe wydarzenie było to niecodzienne przeżycie.

Organizatorami Ogólnopolskich Manewrów Strzeleckich „Ciechanowiec - walka w mieście” byli Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu.


         Więcej zdjęć...   Więcej zdjęć...   Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl