50 lat na wspólnej drodze życia Drukuj
22.10.2015.

Minęło 50 lat od czasu, kiedy ślubowali sobie miłość i wierność. Przez te wszystkie lata razem dzielili się radościami i smutkami, planami i marzeniami. Za to ile dali z siebie i dla siebie zostali wyróżnieni nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

50 lat na wspólnej drodze życia

fot. Z. Poniatowski MPI


Jubileuszowe „Złote Gody” przygotowane przez Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego ks. kan. Tadeusza Kryńskiego, proboszcza Parafii pw. Św. Doroty w Winnej-Poświętnej ks. Bohdana Sawickiego, proboszcza Parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Pobikrach ks. Bogusława Wasilewskiego oraz ks. Józefa Barańczuka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Barbary Niewiarowskiej, udekorował medalami 17 par małżeńskich z terenu Gminy Ciechanowiec. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Święcki.

„Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali: Janina i Jan Barszczewscy z Koców-Piskuł, Cecylia i Edward Grabarzowie z Kosiork, Alina Jadwiga i Roman Kacprzukowie z Ciechanowca, Helena i Andrzej Antoni Kołtkowie z Pobikier, Kazimiera i Janusz Mikołaj Kotkowiczowie z Ciechanowca, Danuta i Mieczysław Krawczykowie z Kozarzy, Helena i Marian Lebiedzcy z Ciechanowca, Irena i Jan Łempiccy z Łempic, Alina Janina i Tadeusz Masłowscy z Ciechanowca, Zofia i Kazimierz Lucjan Niemyjscy z Koców-Piskuł, Helena Józefa i Stanisław Niemyjscy z Łempic, Anna i Janusz Niewiarowscy z Ciechanowca, Czesława i Jan Nowakowie z Ciechanowca, Maria i Tadeusz Pełszykowie z Zadobrza, Cecylia i Tadeusz Samonisowie z Ciechanowca, Janina Elżbieta i Tadeusz Ponichterowie z Nowodworów oraz Kazimiera i Franciszek Świderscy z Ciechanowca.

Jubilaci odebrali wiele gratulacji, życzeń i podziękowań od dzieci, wnuków, prawnuków i znajomych, którzy uczestniczyli w uroczystości. W części artystycznej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu pod kierunkiem Marianny Gołębiewskiej, Mateusz Kawalec zaśpiewał a Arkadiusz Kawalec zagrał na akordeonie. Wiersz „Jak ja się dziś czuję” w imieniu jubilatów zaprezentowała Alina Masłowska. Czas w trakcie „słodkiego poczęstunku” wypełniła kapela „Kłosy”.

Jaka jest recepta na długoletnie pożycie? Można chyba zacytować Marię Czubaszek, która w książce „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” powiedziała: ...przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać. I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl