Warszaty kondycyjne seniorów Drukuj
21.10.2015.


Logo ASOS

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach projektu „Aktywni seniorzy są wśród nas” wzięli aktywny udział w warsztatach mających wpływ na kondycję fizyczną.

W okresie od czerwca do października przeprowadzono pod okiem wykwalifikowanego trenera 30 godzin zajęć aerobiku na sali gimnastycznej COKiS, w których uczestniczyło każdorazowo od 10 do 15 osób. Na potrzeby projektu zakupiono maty i stepery.

Kolejnym zajęciem mającym na celu poprawę kondycji fizycznej były wyjazdy na basen. W  czasie pięciu spotkań ogółem 50 osób ćwiczyło pod okiem trenera-ratownika wykorzystując sprzęt będący na wyposażeniu pływalni.

Zaplanowane w projekcie zajęcia poprawiają krążenie, wpływają na sylwetkę i odporność organizmu, co w konsekwencji chroni przed różnymi chorobami i schorzeniami.

Ćwiczenia w grupie, pod okiem instruktora, to prawdziwa mobilizacja organizmu i dokonanie czasami wielkiego wysiłku fizycznego, zwłaszcza jeśli przynosi on pozytywne efekty,  warty jest pokonania. I na takie rozwiązania postawiła grupa uczestników obydwu form aerobiku.

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
           

Warszaty kondycyjne seniorów

Warszaty kondycyjne seniorów

Warszaty kondycyjne seniorów

Warszaty kondycyjne seniorów

fot. Stowarzyszenie UTW w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl