Program
Podsumowanie projektu "Aktywni seniorzy są wśród nas" Drukuj
29.10.2015.


Logo ASOS

Zwieńczeniem realizacji projektu "Aktywni seniorzy są wśród nas" była konferencja, której program obejmował trzy wykłady tematyczne o problematyce dotyczącej osób starszych.

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Pierwsza prelekcja "Senior - osoba z syndromem wykluczenia czy przewodnik wartości międzypokoleniowych" wygłoszona została przez pedagog Marię Małgorzatę Sękal. Dowiedzieliśmy się z niej, że warto uświadomić sobie, jak ważny jest wkład seniorów w tworzenie dialogu nie tylko międzypokoleniowego, ale i ogólnospołecznego. Dlatego tak potrzebne są kontakty i spotkania w komunikowaniu się pokoleń. Poprzez szczery, autentyczny i wzajemny kontakt łatwiej poszukiwać odpowiedzi na pytania, jak być w zgodzie z samym sobą, z drugim człowiekiem, wreszcie z otoczeniem społecznym.

Wykład na temat "Aktywnego starzenia" przygotowany został przez fizjoterapeutkę Edytę Tymińską, która mówiła o tym, że aktywność seniorów jest uzależniona od wielu czynników: wieku, stanu zdrowia, nawyków kulturowych i środowiskowych, wykształcenia i pochodzenia oraz zainteresowań. W celu podniesienia poziomu jakości życia w miarę upływu lat, najbardziej pożądanym jest starzenie się o charakterze optymalnym, dostosowanym do możliwości osób w podeszłym wieku z uwzględnieniem zdrowia, uczestnictwa w życiu społecznym i bezpieczeństwa.

Ostatni wykład, którego tematem były "Mieszanki ziołowe w profilaktyce zdrowotnej osób starszych" wygłoszony został przez Mirosława Angielczyka i połączony był z mini-warsztatami, podczas których przygotowano mieszanki ziołowe na różne dolegliwości typowe dla seniorów. Preparaty ziołowe są lepiej przyswajane przez organizm ludzki niż syntetyczne. I na ogół nie dają ubocznych skutków. A używane w postaci naparów, czy wyciągów działają wielokierunkowo, lecząc kilka organów jednocześnie.

Na zakończenie konferencji uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Uniwersytet Trzeciego Wieku dziękuje wszystkim za udział w projekcie oraz zaprasza seniorów do współpracy i wstąpienia w szeregi braci studenckiej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku
tel. 606 170 063
e-mail: zdiakowska@op.pl

                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia"UTW"
          

* Zadanie pn. "Aktywni seniorzy są wśród nas" zrealizowano ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020 zgodnie z zawartą umową nr 7793/2015/ASOS z dnia 9.06.2015 r.


Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

Podsumowanie projektu pt. "Aktywni seniorzy są wśród nas"

fot. O. R. Tomaszewska MPI 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl