X Sesja Rady Miejskiej Drukuj
30.10.2015.

Na X sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu radni wysłuchali sprawozdania z pracy burmistrza między sesjami, podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy i dokonali wyboru ławników do Sądu Rejonowego.

W trakcie obrad radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 r. oraz wynikającą z niej uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ciechanowiec na lata 2015-2030, a także uchwalili „Program Współpracy w 2016 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.

Na sesji radni dokonali wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem na kadencję w latach 2016-2019. Kandydatów na ławników można było, zgodnie z Ustawą Prawo o ustroju sądów powszechnych, zgłaszać do 30 czerwca ostatniego roku kadencji, tj. 30 czerwca 2015 r. Do Rady Miejskiej w Ciechanowcu wpłynęły trzy kandydatury: Cecylii Szmurło zgłoszonej przez Stowarzyszenie Rodzina, Wiesławy Karolewskiej zgłoszonej przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach oraz Iwony Sylwii Pożogi-Protaziuk zgłoszonej przez 50. osobową grupę mieszkańców gminy Ciechanowiec.

Na trzynastu radnych obecnych na obradach Rady Miejskiej 10 radnych zagłosowało na Iwonę Sylwię Pożogę-Protaziuk, 8 oddało głosy na Cecylię Szmurło i 6 na Wiesławę Karolewską. W związku z powyższym radni podjęli uchwałę o wybraniu na funkcję ławnika Iwony Sylwii Pożogi-Protaziuk i Cecylii Szmurło.

Po rozpatrzeniu i przyjęciu uchwał radni wysłuchali informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Ciechanowiec w roku szkolnym 2014/2015, odpowiedzi burmistrza na zapytania radnych oraz omówili sprawy różne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl