Jerzy Leszczyński nowym Marszałkiem Województwa Podlaskiego Drukuj
10.11.2015.
 
 Jerzy Leszczyński

Jerzy Leszczyński z Ciechanowca został wybrany nowym Marszałkiem Województwa Podlaskiego. Radni wybrali także przewodniczącego sejmiku, wicemarszałków i członków zarządu.

Podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego obecny był pełen skład Rady. Na stanowisko Marszałka Województwa Podlaskiego zgłoszono dwie kandydatury: Mieczysław Baszko w imieniu klubów PSL i PO zgłosił Jerzego Leszczyńskiego, a Jan Dobrzyński w imieniu klubu PiS Łukasza Siekierko. Jerzy Leszczyński otrzymał 17 głosów dzięki czemu został nowym Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

W swoim wystąpieniu Jerzy Leszczyński podziękował ustępującemu marszałkowi Mieczysławowi Baszko za dotychczasową współpracę, a koalicjantom za zaufanie jakim został obdarzony. Powiedział:  Jest to rzeczywiście ważny moment w moim życiu, ale też myślę, że ważny moment dla naszego województwa (…). Przed nami trzy lata ciężkiej pracy myślę, że sprostamy tym wszystkim wyzwaniom. Dalej powinniśmy ciężko pracować i kontynuować to, co jest planowane w strategii na lata 2014-2020 (…) Chciałbym zapewnić o gotowości współpracy ze wszystkimi szczeblami i sektorami.  

Na tej samej sesji radni wybrali wicemarszałków i członków zarządu oraz przewodniczącego sejmiku. Wicemarszałkami ponownie zostali Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz, a członkami zarządu - Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski. Nowym przewodniczącym sejmiku  został Jarosław Dworzański.

Jerzy Leszczyński urodził się w Ciechanowcu w 1961 roku. Jest absolwentem Wydziału Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1985). Pracę zawodową rozpoczął w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, następnie w latach 1987-2002 pracował jako doradca w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W 1992 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki na stypendium organizowane przez Cochran Fellowship Program, a w 1994 razem z amerykańskimi ekspertami prowadził kursy dla podlaskich doradców i rolników w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Doradztwa Rolniczego. W 2002 roku jako pełnomocnik prezesa ARiMR organizował struktury Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim oraz przygotowywał je do wdrażania programów unijnych. W tym samym roku został zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR z siedzibą w Łomży. Jest członkiem Wojewódzkiego Zarządu PSL w Białymstoku. W ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego głosami 8154 wyborców, uzyskał mandat radnego i został wybrany przez sejmik na Członka Zarządu Województwa Podlaskiego.

Jest żonaty, ma syna i dwoje wnucząt. W wolnych chwilach muzykuje, śpiewa w ciechanowieckim chórze parafialnym „Kantata” oraz zajmuje się ogrodem.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl