Program
Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w 2015 r. Drukuj
12.11.2015.

W Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu wręczono nagrody w XI Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2015 roku. Oba budynki mieszkalne z terenu Gminy Ciechanowiec, które  zostały zgłoszone do udziału w konkursie, otrzymały wyróżnienia.

Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Jury konkursu w składzie: przewodniczący Antoni Mosiewicz - Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, i członkowie Artur Gaweł - Kierownik Białostockiego Muzeum Wsi Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Aneta Kułak - Oddział Terenowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Białymstoku, Jerzy Tołłoczko - Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku, Stanisław Tumidajewicz - Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku, Delegatura w Suwałkach, Anatol Wap - Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Anna Wiśniewska - Zastępca Dyrektora Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Sławomir Zgrzywa - Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku Delegatura w Łomży, po dokonaniu ocen 38 zgłoszeń postanowiło przyznać następujące nagrody:

I - Budynek mieszkalny, Stara Rozedranka, gm. Sokółka, wł. Leonarda i Zygmunt Szubzda,
II - Budynek mieszkalny, Grzebienie, gm. Dąbrowa Białostocka, wł. Eugeniusz Klemienia,
II - Budynek mieszkalny, Pawły, gm. Zabłudów, wł. Luba i Mikołaj Krasnodembscy,
II - Lamus, Kalinówka Kościelna, gm. Knyszyn, wł. Parafia Rzymskokatolicka św. Anny w Kalinówce Kościelnej,
III - Budynek mieszkalny, Czyże, gm. Czyże, wł. Eugeniusz Stepaniuk,
III - Budynek mieszkalny, Mokre, gm. Bielsk Podlaski, wł. Sławomir Rynkowski,
III - Zagroda: budynek inwentarski, stodoła i spichlerz, Podrzeczany, gm. Czyże, wł. Jerzy Onopiuk,
III - Budynek mieszkalny, Soce, gm. Narew, wł. Dorota Łukaszuk,
III - Młyn wodny i budynek mieszkalny, Zbrzeźnica, gm. Zambrów, wł. Zbigniew Soszyński.

Wyróżnienia:
- Budynek mieszkalny, Radziszewo-Sieńczuch 29, gm. Ciechanowiec, wł. Anna i Zdzisław Boguszewscy,
- Budynek mieszkalny, Głęboczyzna 20, gm. Suchowola, wł. Robert Rabiega,
- Wiatrak, ul. Słowiańska 14, Korycin, gm. Korycin, wł. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie,
- Budynek mieszkalny i spichlerz, Kotły 33, gm. Bielsk Podlaski, wł. Walentyna Szeszko,
- Zagroda: stodoła i dwa budynki inwentarskie, Laski 47, gm. Zbójna, wł. Ryszard Szczepański,
- Spichlerz, Poluńce 2, gm. Puńsk, wł. Rajmund Żukowski,
- Budynek mieszkalny, Zdrody Nowe 33, gm. Poświętne, wł. Alfred Dobrzyński,
- Budynek mieszkalny, Radziszewo-Sieńczuch 44, gm. Ciechanowiec, wł. Bogdan Koc i Marianna Radziszewska,
- Budynek mieszkalny, ul. Szkolna 19, Rajgród, gm. Rajgród, wł. Krzysztof Kalinowski,
- Budynek mieszkalny, Szastały 12, gm. Bielsk Podlaski, wł. Luba i Andrzej Onopiuk.

Organizatorami konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl