15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan Drukuj
17.11.2015.

W Kiejdanach na Litwie odbyły się uroczyste obchody 15-lecia Stowarzyszenia Polaków Kiejdan oraz 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan
 
W uroczystościach udział wzięli przybyli na zaproszenie przewodniczącej zarządu Stowarzyszenia Polaków Kiejdan Ireny Duchowskej, mer samorządu rejonu kiejdańskiego Saulius Grinkevicius, starosta Datnuvy Vytautas Grigas oraz delegacja z Ciechanowca na czele z burmistrzem Mirosławem Reczko.

Z koncertem w kiejdańskim Centrum Wielokulturowym wystąpiła działająca przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego, zbierając szczególnie entuzjastyczne oklaski. Koncert w wykonaniu orkiestry składał się z piosenek i melodii patriotycznych, powszechnie znanych i lubianych przez rodaków.

Podziękowania za włożony trud w zachowanie polskości na Laudzie oraz wieloletnią opiekę i stałe wspieranie działalności polskiej otrzymał Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko.

Obchody Święta Niepodległości RP - Festiwal „Złota jesień” po raz piąty odbyły się w Poniewieżu, gdzie Ciechanowiecka Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa miała okazję ponownie zaprezentować swoje umiejętności na koncercie w Szkole Podstawowej dla Głuchych i Słabosłyszących.

Gmina Ciechanowiec od ponad 13 lat współpracuje z litewskimi miastami. 10 lat temu podpisana została  umowa o Współpracy Partnerskiej z litewskim miastem Dotnuva położonym w rejonie kiejdańskim. Dzięki nawiązaniu kontaktów ze Stowarzyszeniem Polaków Kiejdan z roku na rok wzmacnia się i poszerza współpraca polsko-litewska, w której mieszkańcy gminy Ciechanowiec biorą aktywnie udział.

Projekt "15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan" był współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.". 
 

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

15-lecie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan

fot. SPK 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl