buy medication online
 
Kultura nam nieobca Drukuj
23.11.2015.
 
W okresie od kwietnia do października 2015 r. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu zrealizowało projekt „Kultura nam nieobca” dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach zadań publicznych gminy z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2015 r.

"Kultura nam nieobca"

fot. Stowarzyszenie UTW

Najważniejszym rezultatem projektu było zaoferowanie grupie osób dorosłych atrakcyjnych propozycji zagospodarowania czasu, wielu doznań artystycznych i intelektualnych, które pozwalają na zabezpieczenie przed wykluczeniem społecznym.

Pierwszy wyjazd miał na celu odwiedzenie instytucji muzealnych w Warszawie. Zwiedzono Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Historii Żydów Polskich. Pierwszy obiekt to typowe centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja nauki. Uczestnicy wyjazdu (30 osób) mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych pokazach i prowadzili doświadczenia na interaktywnych urządzeniach. Obejrzano również film „Spacerem po niebie” wyświetlany na ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Widzowie mieli wrażenie, że znajdują się wewnątrz wszechświata, a całość wzmacniał system nagłaśniający wokół kopuły. Były to niezapomniane wrażenia.

Muzeum Historii Żydów Polskich, jest miejscem dokumentującym wielowiekową historię Żydów Polskich. W podziemnej części budynku są wystawy zarówno stałe jak i czasowe poświęcone historii tej społeczności od średniowiecza do współczesności, a także centrum edukacyjne, informacyjne, sklep muzealny, a także restauracja serwująca dania kuchni żydowskiej. Wyjazd zakończono spacerem po Starym Mieście.

Drugi wyjazd miał charakter typowo kulturalny. 38-osobowa grupa obejrzała spektakl „Ożenek” wg sztuki Mikołaja Gogola będący satyrą na obyczaje XIX wiecznej Rosji.

We wrześniu uczestnicy projektu spotkali się z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pobikry na ognisku integracyjnym śpiewając piosenki biesiadne i spożywając pieczone kiełbaski. Było wiele dobrego humoru, opowieści i niezapomnianych wrażeń.

Końcowym elementem było spotkanie podsumowujące zrealizowany projekt „Kultura nam nieobca”, który został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników.
 
                                                  
Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW
          

Kultura nam nieobca

"Kultura nam nieobca"

"Kultura nam nieobca"

"Kultura nam nieobca"

"Kultura nam nieobca"

"Kultura nam nieobca"
 
"Kultura nam nieobca"


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card