Jak zostać Partnerem Karty Dużej Rodziny? Drukuj
07.12.2015.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z co najmniej trójką dzieci, zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny ma już ponad tysiąc podmiotów z różnych branż, m.in. spożywczej, odzieżowej, księgarskiej, paliwowej i energetycznej. Bardzo ważnym aspektem jest pozyskiwanie nowych podmiotów, działających najbliżej miejsca zamieszkania członków rodzin wielodzietnych.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że od 9 listopada 2015 r. podmiot zainteresowany przystąpieniem do Karty Dużej Rodziny może wypełnić wstępny formularz w postaci e-deklaracji na stronie: www.rodzina.gov.pl, który w zależności od zasięgu oferowanych uprawnień zostanie skierowany do rozpatrzenia  do Wojewody Podlaskiego lub Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Po uzgodnieniu indywidualnych warunków i zaakceptowaniu ulg, proponowanych członkom rodzin wielodzietnych, zostanie podpisana umowa o współpracy, a partner zyska:
- wzrost rozpoznawalności dzięki umieszczeniu jego danych na wykazie podmiotów oferujących zniżki rodzinom wielodzietnym oraz umożliwienie posługiwania się wizerunkiem: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach reklamowych i promocyjnych,
- możliwość wsparcia rodzin wielodzietnych i prowadzenie polityki odpowiedzialności społecznej biznesu,
- zaufanie klientów, a tym samym większe zyski.

Informator: Jak zostać Partnerem Karty Dużej Rodziny (pdf)

                                        

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Ciechanowcu        
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl