Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe Drukuj
28.12.2015.
 
W drugiej połowie listopada 2015 roku w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu trwały prace związane z modernizacją wystawy prezentującej dawne środki transportu, ulokowanej w XIX-wiecznej powozowni hr. Starzeńskich.

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Ekspozycję wzbogacono o dziesięć pojazdów zaprzęgowych, które 16 listopada 2015 roku wróciły po gruntownej konserwacji wykonanej przez firmę Mikołaja Bogajewicza z Poznania. Można powiedzieć, że powozy zyskały „drugie życie”. Nie dość, że przywrócono im pierwotny wygląd, to są też sprawne technicznie. Wiejskie wozy ustąpiły miejsca karetom i powozom. Prezentowane stuletnie karety coupé, kareta fiakierska, powóz „Milord”, czy różnego rodzaju bryczki, wolanty i wasągi z pewnością przypadną zwiedzającym do gustu.

Warto nadmienić, że powozownia nie byłaby tak bogato wyposażona, gdyby nie realizacja zadania pn. „Konserwacja zabytkowych pojazdów zaprzęgowych ze zbiorów Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu - etap I” w ramach programu Dziedzictwo kulturowe - priorytet 2. - Wspieranie działań muzealnych. Projekt został dofinansowany kwotą 99.388,77 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi 58,45% całkowitego kosztu zadania.         
  
                                         

Krystyna Niewiarowska-Bogucka
Muzeum Rolnictwa
im. Ks. Krzysztofa Kluka w CiechanowcuNietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
 
Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe w zabytkowej powozowni Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe

Nietuzinkowe pojazdy zaprzęgowe
 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl