Ostatnia XII sesja Rady Miejskiej w 2015 roku Drukuj
31.12.2015.

Na XII sesji Rady Miejskiej Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko złożył radzie sprawozdanie z prac pomiędzy sesjami, poinformował o zakończeniu realizacji „schetynówek”, zmianie nazwy Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” na „Brama na Podlasie”, zwiększeniem liczby członków tej organizacji i puli środków na dotacje.

Ostatnie sesje w samorządach lokalnych, to zazwyczaj sesje określane jako porządkujące budżet. Tak też było w gminie Ciechanowiec. Radni uchwalili zmiany w budżecie na 2015 rok, które dotyczyły między innymi dokonania ostatecznego montażu finansowego projektu „Budowa nadbużańskiej szerokopasmowej sieci dystrybucyjnej - realizacja I i II etapu", co wynikało z końcowego oszacowania kosztów związanych z realizacją tej inwestycji.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia trybu i rozliczania dotacji oraz zakresu i trybu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla publicznych i niepublicznych szkół, przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Ciechanowiec.

Ponadto przyjęto dwie uchwały zatwierdzające plan pracy rady na 2016 rok i plany pracy stałych komisji rady w 2016 roku. W planowanym porządku obrad była też uchwała w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli komisji rewizyjnej, jednak została ona zdjęta z porządku obrad i przesunięta na styczniową sesję, na której ma także zostać uchwalony budżet Gminy Ciechanowiec na 2016 rok.

Z uchwalonego planu pracy radnych Rady Miejskiej w Ciechanowcu wynika, że w 2016 roku radni obradować będą raz w miesiącu, poza lipcem - na ten miesiąc zaplanowali przerwę w obradach. Wyznaczono też dzień tygodnia, w którym odbywać się będą sesje Rady Miejskiej i będzie to poniedziałek. Wyjątek stanowić będzie pierwsza sesja w 2016 roku, którą zaplanowano na czwartek, 21 stycznia.

W sprawach różnych burmistrz poinformował zebranych, że Biuro Zamiejscowe Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem pozostanie w budynku Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu.

Z okazji 10. rocznicy powstania Stowarzyszenia „Tutor”, burmistrz złożył gratulacje Prezes Stowarzyszenia Agnieszce Uszyńskiej i Skarbnikowi Barbarze Czarneckiej za dotychczasową działalność oraz podkreślił wkład Stowarzyszenia w wspieranie inicjatyw na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego, promowanie działań samopomocowych, tworzenie warunków rozwoju różnych podmiotów, w tym współdziałanie z organizacjami społecznymi, samorządowymi i gospodarczymi.

Ze względu na okres świąteczno-noworoczny Burmistrz Ciechanowca, Przewodniczący Rady Miejskiej, radni, sołtysi i przedstawiciele organu wykonawczego Gminy przełamali się opłatkiem, życząc nawzajem owocnej i spokojnej współpracy oraz wielu sukcesów.


          Sesja Rady Miejskiej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl