Przegląd Kolęd i Pastorałek "Ciechanowiec 2016" Drukuj
26.01.2016.

Kolędy rozbrzmiewały w Polsce od niepamiętnych czasów. Ich wielka popularność i powszechność wśród wszystkich warstw społecznych na przestrzeni wielu stuleci sprawiała, że były one i są nadal ważnym przejawem życia artystycznego. Najwięksi nasi poeci tworzyli utwory o Bożym Narodzeniu, a mało jest kompozytorów, którzy by nie pisali lub nie opracowywali kolęd.

Przegląd Kolęd i Pastorałek "Ciechanowiec 2016"

fot. A. Kieliszek MPI

Chcemy, aby pierwszy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Ciechanowiec 2016” był wkładem do tej bogatej polskiej twórczości kolędowej i tradycyjnego kolędowania - powiedziała Mirosława Chojnowska dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która wspólnie z księdzem Tadeuszem Kryńskim, proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, zorganizowała I Przegląd  Kolęd i Pastorałek „Ciechanowiec 2016”.

Uczestnikami Przeglądu mogły być osoby zamieszkałe na terenie gminy Ciechanowiec i gmin należących do Dekanatu Ciechanowieckiego. Występujący podzieleni zostali na dwie kategorie: soliści i duety. Dodatkowo kategoria soliści została podzielona na pięć kategorii wiekowych: pierwsza do 7 lat, przedszkole i zerówka, druga kategoria klasy I-III szkoła podstawowa, trzecia klasy IV-VI  szkoła podstawowa, czwarta klasy I-III  gimnazjum i piąta kategoria klasy I-III szkoła średnia.

Uczestnicy zaprezentowali jeden utwór: kolęda tradycyjna lub współczesna, pastorałka, piosenka bożonarodzeniowa lub kolęda tradycyjna w nowej aranżacji. Komisja powołana przez organizatorów, w składzie Sławomir Leszczyński - przewodniczący Jury oraz Andrzej Niewiarowski i Piotr Filiński ocenili wykonawców przyjmując następujące kryteria oceny: warunki głosowe i dykcja, muzykalność, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii duety Jury przyznało pierwsze i drugie miejsce. Nie przyznano trzeciego miejsca, gdyż zdaniem jurorów kilka duetów prezentowało ten sam poziom i wybranie jednego z nich byłoby krzywdzące dla pozostałych.

Nagrody w konkursie ufundowali organizatorzy konkursu oraz Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy.

Wyniki:
Kategoria I
I miejsce - Patrycja Sokołowska, Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu.
II miejsce - Marta Kujawska, Przedszkole w Ciechanowcu
III miejsce - Roksana Kryńska, Szkoła Podstawowa w Kocach-Schabach.

Kategoria II
I miejsce – Magdalena Marciniak, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.
II miejsce - Magdalena Radziszewska, Szkoła Podstawowa w Łempicach.
III miejsce - Zuzanna Dacz, Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu.

Kategoria III
I miejsce - Kamila Kryńska, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.
II miejsce - Sara Majewska, Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu.
III miejsce - Kacper Klepacki, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.

Kategoria IV
I miejsce - Ewelina Moczulska, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.
II miejsce - Weronika Niemyjska, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.

Kategoria V
I miejsce - Patryk Wasilewski, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.
II miejsce - Weronika Binaś, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Duety:
I miejsce - Sara Majewska, Oliwia Dudek, Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu.
II miejsce - Andżelika Kosińska, Diana Twarowska, Szkoła Podstawowa w Perlejewie.

          Więcej zdjęć...


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl