Remont kościoła w Winnej-Poświętnej Drukuj
13.02.2016.
 
Od sierpnia do końca października 2015 roku trwały prace przy remoncie konstrukcji ścian drewnianych oraz fundamentów w zabytkowym siedemnastowiecznym kościele pw. Św. Doroty w Winnej-Poświętnej.  
Remont kościoła w Winnej-Poświętnej

fot. A. Jakubik

Prace obejmowały demontaż desek z szalowania ścian, odbicie tynków z cokołu fundamentowego, wykonanie izolacji poziomej ścian fundamentowych, wymianę skorodowanych elementów konstrukcyjnych podwalin, bali, brusów i lisic, uzupełnienie ubytków elementów konstrukcyjnych ścian, założenie ściągów metalowych, przeprowadzenie oczyszczania, dezynfekcji oraz impregnacji elementów drewnianych.

W rezultacie uzyskano wyremontowaną bryłę drewnianego zabytkowego kościoła. Budynek został spionizowany, ustabilizowany. Uzyskano zabezpieczenie zabytku oraz zapewniono bezpieczeństwo jego użytkowania.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 320 361,40 zł brutto, z czego 50 000 zł stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a 100 319 zł z budżetu Gminy Ciechanowiec. Środki z budżetu gminy pochodzą z funduszu sołeckiego, który na potrzeby remontu przekazało 13 sołectw: Kobusy, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Poświętna i Winna-Wypychy.

Wykonawcą prac była firma „Master” Emil Borys Spółka Jawna z Wysokiego Mazowieckiego.
Remont kościoła w Winnej-Poświętnej

Remont kościoła w Winnej-Poświętnej

Remont kościoła w Winnej-Poświętnej


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl