Koncert "Zimowe wieczory z kolędą" Drukuj
29.01.2016.
 
Do kilkuletniej już tradycji Społecznej Szkoły Muzycznej działającej w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu należą koncerty uczniów szkoły. W tym roku w nastrojowej, świątecznej scenerii uczniowie i absolwenci wystąpili w programie „Zimowe wieczory z kolędą”.
 
Koncert „Zimowe wieczory z kolędą”

fot. P. Filiński COKiS

„Zimowe wieczory z kolędą” - bo tak zatytułowaliśmy to spotkanie będzie okazją do refleksji na temat wielowiekowej tradycji kolędowania w naszym kraju… i na świecie - powiedzieli prowadzący koncert Julia Sabak i Rafał Kuczabo. Boże Narodzenie jest nie tylko wielkim świętem kościelnym. Jest przede wszystkim najbardziej zacisznym świętem domowego ogniska i rodziny. Muzyka zawsze była nieodłącznym elementem wszelkich obrządków i uroczystości. Wśród zwykłych radości - choinki, wigilijnych potraw i prezentów - uroczystość wigilijna wyróżnia się śpiewem ku czci Dzieciątka Bożego i jest to śpiew specjalnych pieśni - zwanych kolędami - dodali.

W koncercie „Zimowe wieczory z kolędą” wzięli udział: Mateusz Kawalec, Julia Tenderenda, Kamila Wojtkowska, Stanisław Panas, Dominik Kierski, Zuzanna Niemyjska, Kacper Klepacki, Julia Sudorowska i Oliwia Dudek, Julia Sylwestrzuk, Julia Krzyżanowska, Seweryn Lipski, Agnieszka Akonom, Amelia Czarnecka, Sylwia Moczulska, Natalia Ziółkowska, Mateusz Maksimczuk oraz w duetach: Adam Olszewski i Michał Dadura, Oliwia Dudek i Seweryn Lipski, Amelia Czarnecka i Karolina Czarnecka, Karolina Czarnecka i Natalia Ziółkowska, Marta Pełszyk i Urszula Pełszyk, a w tercecie Oliwia Dudek, Sara Majewska i Julia Rusiniak.   

Wystąpiła też działająca przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego.

Zgodnie z zapowiedzią konferansjerów, sam koncert, jak i jego nietypowa fabuła pozostawiła na widzach niezapomniane wrażenia. Scenariusz koncertu opracował nauczyciel Społecznej Szkoły Muzycznej w Ciechanowcu Jacek Dudek.
 

          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl