Koncert "Zimowe wieczory z kolędą" Drukuj
29.01.2016.
 
Do kilkuletniej już tradycji Społecznej Szkoły Muzycznej działającej w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu należą koncerty uczniów szkoły. W tym roku w nastrojowej, świątecznej scenerii uczniowie i absolwenci wystąpili w programie „Zimowe wieczory z kolędą”.
 
Koncert „Zimowe wieczory z kolędą”

fot. P. Filiński COKiS

„Zimowe wieczory z kolędą” - bo tak zatytułowaliśmy to spotkanie będzie okazją do refleksji na temat wielowiekowej tradycji kolędowania w naszym kraju… i na świecie - powiedzieli prowadzący koncert Julia Sabak i Rafał Kuczabo. Boże Narodzenie jest nie tylko wielkim świętem kościelnym. Jest przede wszystkim najbardziej zacisznym świętem domowego ogniska i rodziny. Muzyka zawsze była nieodłącznym elementem wszelkich obrządków i uroczystości. Wśród zwykłych radości - choinki, wigilijnych potraw i prezentów - uroczystość wigilijna wyróżnia się śpiewem ku czci Dzieciątka Bożego i jest to śpiew specjalnych pieśni - zwanych kolędami - dodali.

W koncercie „Zimowe wieczory z kolędą” wzięli udział: Mateusz Kawalec, Julia Tenderenda, Kamila Wojtkowska, Stanisław Panas, Dominik Kierski, Zuzanna Niemyjska, Kacper Klepacki, Julia Sudorowska i Oliwia Dudek, Julia Sylwestrzuk, Julia Krzyżanowska, Seweryn Lipski, Agnieszka Akonom, Amelia Czarnecka, Sylwia Moczulska, Natalia Ziółkowska, Mateusz Maksimczuk oraz w duetach: Adam Olszewski i Michał Dadura, Oliwia Dudek i Seweryn Lipski, Amelia Czarnecka i Karolina Czarnecka, Karolina Czarnecka i Natalia Ziółkowska, Marta Pełszyk i Urszula Pełszyk, a w tercecie Oliwia Dudek, Sara Majewska i Julia Rusiniak.   

Wystąpiła też działająca przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego.

Zgodnie z zapowiedzią konferansjerów, sam koncert, jak i jego nietypowa fabuła pozostawiła na widzach niezapomniane wrażenia. Scenariusz koncertu opracował nauczyciel Społecznej Szkoły Muzycznej w Ciechanowcu Jacek Dudek.
 

          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl