Przemysław Łyskawy wicemistrzem Polski w trójskoku Drukuj
18.02.2016.

Przemysław Łyskawy pochodzący z Ciechanowca został wicemistrzem Polski w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale.

Przemysław Łyskawy wicemistrzem Polski w trójskokurtu

Przemysław Łyskawy jest zawodnikiem Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża. Jego pierwszym trenerem i wychowawcą był Cezary Koziarski, który doprowadził go do czwartego miejsca w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Młodzików (2014).

Przemek od września podjął naukę w Liceum Sportowym w Łomży, a jego trenerem został współpracujący z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Marek Mierzejewski z Ostrołęki. Treningi pod okiem specjalisty od skoków długich bardzo szybko przyniosły efekt. W pierwszym w życiu konkursie w trójskoku uzyskał minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski, a  podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale, po skoku z 5-tej kolejki na odległość 13.67 m, wywalczył srebrny medal.