XIV sesja Rady Miejskiej Drukuj
19.02.2016.
 
Na XIV sesji Rady Miejskiej odbywającej się na sali konferencyjnej Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu obecnych było wielu gości reprezentujących państwowe i samorządowe instytucje z województw podlaskiego i mazowieckiego.

XIV sesja Rady Miejskiej

fot. Z. Poniatowski MPI


W czasie obrad radni wysłuchali sprawozdania z pracy Burmistrza między sesjami, informacji Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie oraz potrzeb z tym związanych, a także informacji Kierownika Komisariatu Policji w Ciechanowcu o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy za 2015 rok.

Radni podjęli uchwały w sprawach: przyjęcia „Programu opieki nad zabytkami Gminy Ciechanowiec na lata 2016-2019”; ustalenia stawek opłaty targowej, poboru i terminów płatności; uchwalenia „Harmonogramu działań i zasad monitorowania programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w Gminie Ciechanowiec na lata 2016-2020” oraz określenia kryteriów, liczby punktów i rodzaju dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, w postępowaniu rekrutacyjnym dla klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ciechanowiec.

Po zamknięciu posiedzenia obecni na sesji marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, poseł na Sejm Mieczysław Baszko, wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego Leszek Gruchała, przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Dorota Łapiak, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józef Sulima, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Trakt Jerzy Szklaruk, wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki, ksiądz Tadeusz Kryński dziekan dekanatu ciechanowieckiego, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Święcki, w obecności burmistrzów i wójtów sąsiadujących gmin, radnych i pracowników samorządowych dokonali uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego, ponad dwukilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 694 Przyjmy-Brok-Ciechanowiec na terenie województwa podlaskiego i trzykilometrowego odcinka tej samej drogi na terenie województwa mazowieckiego. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce na granicy województw.


          Sesja Rady Miejskiej    Jasełka w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl