Dzień Kobiet w bibliotece Drukuj
11.03.2016.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zorganizowała 8 marca spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 

Dzień Kobiet w bibliotece

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


W spotkaniu uczestniczyły bibliotekarki z Ciechanowca, Winnej-Poświętnej, Pobikier i czytelnicy. Program spotkania pozwolił na zapoznanie się z artykułem „Jak obchodzono Dzień Kobiet w Polsce, dawniej a jak dziś”, wysłuchanie pogadanki jak się świętuje ten dzień w innych krajach, piosenek i aforyzmów o kobietach.

Zwieńczeniem spotkania była ożywiona dyskusja i przeprowadzona ankieta na temat zainteresowań czytelniczych użytkowników oraz propozycji nowości wydawniczych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oferuje literaturę piękną w bogatym wyborze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, księgozbiór popularnonaukowy, czasopisma oraz bezpłatny dostęp do Internetu w ramach akcji „ikonk@”.

Na koniec roku 2015 księgozbiór Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu wraz z filiami liczył 35 671 woluminów. W tym literatura piękna dla dorosłych to 16 336, literatura piękna dla dzieci - 10 299, literatura popularnonaukowa - 9 036 woluminów. Zarejestrowanych było 884 czytelników, którzy wypożyczyli 10 882 książek. Ogółem w 2015 roku odwiedziło bibliotekę ponad 7 tys. czytelników, z tego ok. 2 tys. to czytelnicy, którzy odwiedzili czytelnię oraz skorzystali z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu mieści się przy placu 3 Maja 31.
www.ciechanowiec.pl/Biblioteka Publiczna


Dzień Kobiet w bibliotece

Dzień Kobiet w bibliotece

Dzień Kobiet w bibliotece

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl