Dzień Kobiet w bibliotece Drukuj
11.03.2016.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zorganizowała 8 marca spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 

Dzień Kobiet w bibliotece

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


W spotkaniu uczestniczyły bibliotekarki z Ciechanowca, Winnej-Poświętnej, Pobikier i czytelnicy. Program spotkania pozwolił na zapoznanie się z artykułem „Jak obchodzono Dzień Kobiet w Polsce, dawniej a jak dziś”, wysłuchanie pogadanki jak się świętuje ten dzień w innych krajach, piosenek i aforyzmów o kobietach.

Zwieńczeniem spotkania była ożywiona dyskusja i przeprowadzona ankieta na temat zainteresowań czytelniczych użytkowników oraz propozycji nowości wydawniczych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oferuje literaturę piękną w bogatym wyborze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, księgozbiór popularnonaukowy, czasopisma oraz bezpłatny dostęp do Internetu w ramach akcji „ikonk@”.

Na koniec roku 2015 księgozbiór Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu wraz z filiami liczył 35 671 woluminów. W tym literatura piękna dla dorosłych to 16 336, literatura piękna dla dzieci - 10 299, literatura popularnonaukowa - 9 036 woluminów. Zarejestrowanych było 884 czytelników, którzy wypożyczyli 10 882 książek. Ogółem w 2015 roku odwiedziło bibliotekę ponad 7 tys. czytelników, z tego ok. 2 tys. to czytelnicy, którzy odwiedzili czytelnię oraz skorzystali z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu mieści się przy placu 3 Maja 31.
www.ciechanowiec.pl/Biblioteka Publiczna


Dzień Kobiet w bibliotece

Dzień Kobiet w bibliotece

Dzień Kobiet w bibliotece

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl