Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja" Drukuj
13.04.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się Gminne Eliminacje XXIV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja”.
 
Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja"

fot. A. Kieliszek MPI


Celem Festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci mogą wykonać dowolnie wybraną piosenkę, jednak powinna być ona dostosowana do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci z ciechanowieckiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu oraz klas wychowania przedszkolnego w Łempicach i w Radziszewie Starym. Jury, w składzie Sławomir Leszczyński, Jacek Dudek, Piotr Filiński, nagrodziło trójkę uczestników konkursu. Drugie miejsce zajęły ex aequo Maria Plichta i Natalia Sienicka, a trzecie miejsce Marta Kujawska. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Jury nie przyznało w tym roku I miejsca. Uzasadniając decyzję przewodniczący jury zwrócił się do rodziców i opiekunów dzieci z prośbą, aby przygotowując dzieci do konkursu zwrócili uwagę na dobór utworów, melodykę, rytmikę i dykcję. Podkreślił, że gminne eliminacje dają dzieciom możliwość stanąć na scenie i zaśpiewać przed publicznością, mogą dać początek kariery jak „Od przedszkola do Opola” – jednak, aby do tego doszło, dzieci muszą ćwiczyć swój głos.

Nabycie prawidłowych nawyków emisyjnych sprawi, że dzieci zaczną nie tylko śpiewać, ale i mówić głośno i wyraźnie. Ich głos będzie brzmiał pewnie, co przyniesie korzyści nie tylko w postaci poprawnie zaśpiewanej piosenki. Przede wszystkim występując na scenie dziecko będzie miało więcej pewności siebie.

Powiatowe Eliminacje XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja” odbędą się 29 kwietnia o godz. 10.00 w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl