Program
Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja" Drukuj
13.04.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się Gminne Eliminacje XXIV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja”.
 
Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja"

fot. A. Kieliszek MPI


Celem Festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci mogą wykonać dowolnie wybraną piosenkę, jednak powinna być ona dostosowana do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci z ciechanowieckiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu oraz klas wychowania przedszkolnego w Łempicach i w Radziszewie Starym. Jury, w składzie Sławomir Leszczyński, Jacek Dudek, Piotr Filiński, nagrodziło trójkę uczestników konkursu. Drugie miejsce zajęły ex aequo Maria Plichta i Natalia Sienicka, a trzecie miejsce Marta Kujawska. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Jury nie przyznało w tym roku I miejsca. Uzasadniając decyzję przewodniczący jury zwrócił się do rodziców i opiekunów dzieci z prośbą, aby przygotowując dzieci do konkursu zwrócili uwagę na dobór utworów, melodykę, rytmikę i dykcję. Podkreślił, że gminne eliminacje dają dzieciom możliwość stanąć na scenie i zaśpiewać przed publicznością, mogą dać początek kariery jak „Od przedszkola do Opola” – jednak, aby do tego doszło, dzieci muszą ćwiczyć swój głos.

Nabycie prawidłowych nawyków emisyjnych sprawi, że dzieci zaczną nie tylko śpiewać, ale i mówić głośno i wyraźnie. Ich głos będzie brzmiał pewnie, co przyniesie korzyści nie tylko w postaci poprawnie zaśpiewanej piosenki. Przede wszystkim występując na scenie dziecko będzie miało więcej pewności siebie.

Powiatowe Eliminacje XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja” odbędą się 29 kwietnia o godz. 10.00 w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl