320 mln zł na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej Drukuj
21.04.2016.

Konsorcja składające się co najmniej z 10 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw mogą już składać wnioski o dofinansowanie projektów polegających na stworzeniu innowacyjnych produktów sieciowych w Polsce Wschodniej.

Konkurs rozpoczął się 20 kwietnia i potrwa do 28 czerwca br. – Chcemy zachęcić przedsiębiorców do wykorzystania potencjału i walorów makroregionu, jako podstawy rozwoju biznesu. Dzięki projektom wzrośnie innowacyjność i konkurencyjność firm oraz atrakcyjność Polski Wschodniej. Powstaną również nowe miejsca pracy – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Nabór wniosków odbywa się w ramach poddziałania 1.3.2 Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP, Programu Polska Wschodnia (POPW). Dofinansowanie przeznaczone jest na przedsięwzięcia, które jedną koncepcją połączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi tak, że utworzą one gotową do sprzedaży ofertę, wykorzystującą istniejące w makroregionie  walory  i  atrakcje. – W efekcie klienci otrzymają w pakiecie kompleksowy i innowacyjny produkt dostępny w różnych miejscach Polski Wschodniej  – powiedział wiceminister Hamryszczak.

Na dofinansowanie mają szansę projekty obejmujące:
•    inwestycje w spójną infrastrukturę;
•    rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych;
•    opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu.

Warunkiem otrzymania wsparcia z POPW jest także utworzenie minimum 20 miejsc pracy, wpisanie się projektu w regionalne inteligentne specjalizacje (wspólne dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej). Równie ważne jest posiadanie zawiadomienia o wszczęciu postepowania w sprawie wydania pozwolenia na  budowę  i/lub  innych  dokumentów wymaganych  zgodnie  z  Prawem budowlanym, do rozpoczęcia robót budowlanych (jeśli wchodzą w zakres projektu).

Przedsięwzięcia, które otrzymają dofinansowanie zostaną wyselekcjonowane na podstawie kryteriów wyboru projektów, przyjętych przez Komitet Monitorujący POPW. Więcej na stronie www.polskawschodnia.gov.pl

Oceniane będą m.in. pod kątem:
•    innowacyjności;
•    potencjału rynkowego produktu;
•    przygotowania do realizacji;
•    zapewnienia wykonalności z puntu widzenia stabilności współpracy między członkami konsorcjum;
•    wpływu na wzrost zatrudnienia;
•    lokalizacji na obszarach wiejskich;
•    wpływu na aktywizację i rozwój sektora MŚP oraz społeczności lokalnej; zaangażowania w realizację projektu MŚP z siedzibą na terenie obszarów wiejskich;
•    wpływu na promocję zielonej i zrównoważonej gospodarki.

Ogłoszenie o konkursie dostępne jest na stronie POPW w zakładce „Skorzystaj” www.polskawschodnia.gov.pl

                                                                
Departament Komunikacji
Ministerstwo Rozwoju

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl