Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016 Drukuj
27.04.2016.

W Ober-Rosbach (Rosbach vor der Höhe), mieście partnerskim Ciechanowca został rozegrany po raz piąty międzynarodowy turniej piłki nożnej zawodników z rocznika 2006 – U 10. 

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Celem turnieju jest pobudzenie sportowej aktywności wśród dzieci, budowanie międzynarodowego dialogu, wymiana doświadczeń między uczestnikami,  a co najważniejsze udana zabawa.

W ramach partnerstwa miast do udziału w turnieju została zaproszona nowo powołana drużyna piłkarska złożona z uczniów drugiej i trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Drużyna trenuje od niedawna, od marca tego roku odbywają się dwa półtoragodzinne treningi tygodniowo. Do Rosbach wyjechała 11-osobowa ekipa piłkarzy, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, opiekunowie Andrzej Włodarczyk i Sławomir Pietrzykowski oraz pomoc medyczna Wioletta Wysocka.

Oprócz stałych składów z Niemiec i młodych piłkarzy z Polski, w tym roku do udziału w turnieju przystąpiły także drużyny ze Skandynawii i Finlandii. Łącznie do walki stanęło 40 drużyn, w tym drużyna z Ciechanowca. Pozostałych 39 zespołów, to reprezentanci szkół piłkarskich i bundesligowych drużyn m.in.: FSV Mainz, Hertha BSC Berlin, FC St. Pauli, Fortuna Düsseldorf, VfL Wolfsburg, RB Leibzig, 1.FC Nürnberg.

W rozgrywkach z zespołami mającymi po swojej stronie zarówno duże doświadczenie, jak i wiele godzin odbytych treningów ciechanowieccy piłkarze wywalczyli 16 miejsce w grupie srebrnej.

Duże uznanie należy się organizatorom turnieju. Turniej został zorganizowany w sposób rewelacyjny – powiedział Sławomir Pietrzykowski, opiekun wycieczki. W sobotę odbyło się 80 spotkań, na 4 boiskach. Mecze rozgrywane były zgodnie z programem bez żadnych opóźnień – dodał. W czasie wolnym na uczestników turnieju czekało wiele atrakcji.

Partnerstwo Ciechanowca z Rosbach vor der Höhe
Współpraca Ciechanowca z niemieckim miastem została zapoczątkowana w 1989 roku. Wkrótce potem do Rosbach wyjechała grupa licealistów aby poznać historię i kulturę miasta. W dniach od 27 kwietnia do 2 maja 1995 roku w Rossbach gościli przedstawiciele ciechanowieckiego samorządu. W czasie tego pobytu został podpisany Akt o partnerstwie miast.  W traktacie rewizyty, którą przedstawiciele miasta Rosbach złożyli w Ciechanowcu 2 września 1995 roku, została podpisana szczegółowa Umowa o współpracy pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach vor der Höhe.

W czerwcu 2015 roku w trakcie obchodów „25-lecia ciechanowieckiej samorządności” zostało odnowione porozumienie pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach vor der Höhe.


Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl