Program
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Ptaki" Drukuj
28.04.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Ptaki”.
 
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Ptaki"

fot. O. R. Tomaszewska MPI


"Ptaki" - temat tegorocznego konkursu organizowanego przez Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Starostwo Powiatu Wysokomazowieckiego okazał się bardzo inspirujący. Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość 740 prac zgłoszonych z 33 placówek oświatowych i kulturalnych z całego terenu powiatu wysokomazowieckiego.

W konkursie udział wzięły przedszkola w Ciechanowcu, Czyżewie, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem, szkoły podstawowe w Bruszewie, Ciechanowcu, Czyżewie, Dąbrowie Wielkiej, Jabłonce Kościelnej, Jabłoni Kościelnej, Klukowie, Łempicach, Radziszewie Starym, Stypułkach-Święchach, Szepietowie, Wojnach-Krupach i Wnorach-Kużelach, zespoły szkół w Kuleszach Kościelnych, Rosochatem Kościelnem, Sokołach i Wysokiem Mazowieckiem, gimnazja w Czyżewie, Jabłoni Kościelnej, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem, domy kultury w Ciechanowcu, Czyżewie i Szepietowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu.

Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła poziom artystyczny nadesłanych prac, choć spośród 50 prac dzieci w wieku przedszkolnym (3 i 4 latków) tylko 3 uznała za całkowicie samodzielne i zaapelowała do dorosłych: Nie odbierajcie dzieciom radości samodzielnego tworzenia. Dorośli mogą im podpowiadać, ale nie robić tego za nie a potem nagradzać.

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 3-4 lata
1. Ola Skłodowska z Ciechanowca i Zosia Komuda z Ciechanowca
2. Kinga Tymińska, Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

Kategoria 5-6 lat
1. Natalia Łaszczuk, COKiS
2. Julia Stańczuk, Przedszkole Gminne w Czyżewie i Szymon Rukat, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu
3. Lena Kujawska, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu
wyróżnienia: Jakub Wojtkowski, COKiS; Hanna Moczulska, COKiS; Miłosz Moczulski, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu; Antonina Gołębiewska, Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym; Łukasz Wincenciak, COKiS

Kategoria klasy I-III
1. Magdalena Kłopotowska, Szkoła Podstawowa w Łempicach
2. Daria Daszkowska, COKiS
3. Maria Romanowska, COKiS
wyróżnienia: Klaudia Siekierko, COKiS; Patrycja Koc, Szkoła Podstawowa w Łempicach; Łukasz Grzybowski, Szkoła Podstawowa w Łempicach; Maja Zagroba, Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem; Kacper Łukasiuk, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu; Marcin Wojno, Szkoła Podstawowa w Wojnach-Krupach; Nikodem Zacharewicz, COKiS; Aleksandra Szulborska, Szkoła Podstawowa w Czyżewie; Julia Zaręba, GOK w Szepietowie;  Adam Piętka, Szkoła Podstawowa w Klukowie

Kategoria klasy IV-VI
1. Michał Godlewski, COKiS
2. Adrian Boguszewski, Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej
3. Adrian Majewski, COKiS
wyróżnienia: Kinga Załuska, GOK w Szepietowie; Maja Mantur, Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej; Katarzyna Kondracka, Szkoła Podstawowa w Szepietowie; Wiktoria Dmochowska, Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem; Patrycja Godlewska, Szkoła Podstawowa w Czyżewie; Anna Sokołowska, Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem; Anastazja Wnorowska, Szkoła Podstawowa w Szepietowie; Sebastian Tkacz, Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem; Natalia Łapińska, Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem

Kategoria gimnazjum
1. Magdalena Klepacka, OSSP w Ciechanowcu
2. Natalia Ziółkowska, OSSP w Ciechanowcu
3. Aleksandra Piętka, OSSP w Ciechanowcu
wyróżnienia: Urszula Pełszyk, OSSP w Ciechanowcu; Julia Sabak, OSSP w Ciechanowcu; Weronika Wojno, Publiczne Gimnazjum w Szepietowie; Sylwia Bogucka, Gimnazjum w Jabłoni Kościelnej

Kategoria szkoły średnie
1. Adam Kostro, Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
2. Anna Dmochowska, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyły dyrektor COKiS Mirosława Chojnowska i przedstawicielka komisji konkursowej Wiera Godlewska. W podsumowaniu, oprócz uczestników konkursu, udział wzięli także nauczyciele, opiekunowie, wychowawcy oraz rodzice.

Nagrodzone prace plastyczne można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Mostowej 6.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl